ASLANOĞLU’NDAN MUHTARA DARP İDDİASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

ASLANOĞLU’NDAN MUHTARA DARP İDDİASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

“ DİSİPLİN MEKENİZMAMIZ ÇALIŞACAK”

Çiğli Uğur Mumcu mahallesinde yaşanan olayda, mahalle muhtarı Hıdır Işık, Çiğli belediye başkan yardımcısı Ali Rıza Koçer tarafından kendisine yumruk atıldığı ve darp edildiği iddiasıyla rapor almış ve ifade vermişti. 

Olayın hemen ardından ilçe Başkanlığında bir komisyon oluşturulmuş ve parti yaşanan olayı araştırmıştı. Tarafların dinlenmesi sonrası CHP İzmir İl Başkanlığı konuyu yönetim kuruluna taşıdı. Konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan CHP İzmir il başkanı Şenol Aslanoğlu, olayın kendilerine iletilmesinin ardından, konuyla yakından ilgilendiklerini belirterek, disiplin mekanizmasının çalıştırılacağını söyledi. Aslanoğlu şunları dile getirdi;

Muhtarlar bizim için çok önemli ve değerli. Yaşanan olaydan dolayı son derece üzgünüz. Ne partimizin ne de partili bir belediye başkan yardımcısının bu türden bir şiddet olayı ile anılmasını kabul edemeyiz. Konuyla yakından ilgileniyoruz. Vatandaşlarımız ve muhtarlarımızdan gelen şikayetleri dikkatle değerlendiriyoruz. Olayın tarafı olan ve şiddet uyguladığı iddia edilen, aynı zamanda parti üyemiz olan başkan yardımcımız hakkında, il yönetim kurulu olarak resen disiplin soruşturması başlatacağız. İl yönetim kurulumuzda konuyla ilgili ayrıntılı görüşmeleri yapacak ve kendisini disipline sevk edeceğiz. Konunun her yönüyle açığa çıkarılması için çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163