“BU KINAMA SOYER’İN DOĞRU YOLDA OLDUĞUNUN GÖSTERGESİDİR”

“2053-2071 HESABI YAPAN AKP 2023’Ü ZOR GÖRÜR”

 

Yücel “Büyükşehir belediyemiz sadece belediye hizmetlerini yerine getirmekle kalmıyor, saray iktidarının İzmir’de yapmadığı birçok hizmeti de iktidardan çok daha iyi yapıyor. Bu da birilerini 2023 öncesi ürkütüyor” dedi.

Yücel yaptığı açıklamada “AKP iktidarı tarafından Türkiye’de neredeyse açlık sınırında bir asgari ücret belirlenmişken, salgınla mücadelede beceriksiz ve yalanlarla dolu bir süreç yaşanırken, sosyal dayanışma ve yardımlaşma memlekette ancak CHP’li belediyeler sayesinde ayakta tutulurken, AKP zihniyeti yine iş başında. Yandaş firmalara işçinin ve halkın sırtından kazanılan milyarların aktarıldığı bir Türkiye’de, iktidara inat tüm imkanlarını İzmirlilerin hizmetine sunan Sayın Tunç Soyer’in AKP’liler tarafından kınanması, ancak saray ahalisinin iyice kaymış şirazesinin göstergesidir” sözlerine yer vererek, şunları kaydetti;

TUNÇ SOYER’İ KENDİLERİNE BENZETMEK İSTİYORLAR 

AKP istiyor ki, Tunç Soyer İzmir’i kendilerinin Türkiye’yi yönettiği gibi yönetsin, kendilerine benzesin. Yani halka sırtını dönsün, yoksul kesime yardım etmesin. İşçiyi açlığa mahkum etsin, 5li bir çete kursun, belediyenin tüm kaynaklarını onlara aktarsın. Salgında tüm kesimlere karşılıksız yardım etmek yerine, sadece nutuk atsın, pembe tablo çizerek yalanlar söylesin. Halk maske bulamadığı için hastalığa yakalanırken, ücretsiz maske dağıtmasın. Çiftçinin ürünü tarlada çürüsün, bir dayanışmayla toplanmasın. Elektrik fabrikasını alsın bir yandaşa peşkeş çeksin. Metro inşaatını durdursun, İzmirlinin parası çarçur edilsin. İzmir’in her yerine eşit hizmet götürmesin ayrımcılık yapsın, kutuplaşma yaratsın. AKP’nin yarattığı ekonomik krizle mücadele etmek yerine, ekonomik kriz yokmuş, her şey yolundaymış gibi ziyafetler versin, kendine uçaklar alsın. Depremzede vatandaşlarımızın yarasını sarmasın, hepsine sıcak yuvalar sağlamasın, İzmirlileri yalnız bıraksın. AKP’nin Tunç Soyer’den beklentisi bu. Böylece kendilerine bir suç ortağı bulacaklar. Kendileri gibi halktan kopuk, saray ve ihale çetelerine hizmet eden bir Tunç Soyer istiyorlar. Tam tersini yapan bir belediye başkanı bulunca da kınıyorlar, dengelerini iyice kaybediyorlar. Ama büyükşehir belediye başkanımız Tunç Soyer ve bizler için AKP’nin yöneticilerinin beklentileri değil, İzmir halkının beklentileri önemlidir. Zaten halkımızın beklentileri karşılandığı için de, 31 Mart sonrası partimize ve Sayın Soyer’e olan destek artmaya devam etmektedir. Bu artan destekte 2023 öncesi Saray ve ahalisinin uykularını kaçırmaktadır. Bu zihniyetin temsilcileri 2053 ve 2071 için planlar yaparken, 2023’ü bile zor göreceklerini anlayınca, şimdiden panikle saldırmaya başladılar. Büyükşehir belediye başkanımızın İzmirlilerin onayını alan her icraatı üzerinden hedef alınması, sözlerinin ve hizmetlerinin bir algı oyunuyla çarpıtılıp, yandaş medya ve sosyal medya trolleriyle birlikte kendisine saldırılması ve kınanması aslında kendisinin doğru yolda olduğunun da en büyük göstergesidir.

SARAYDAN MASALLAR ANLATMASINLAR, HESAP VERSİNLER

İzmir halkının çok uzun süredir AKP zihniyetine geçit vermediğini, CHP’nin halktan yana, hizmet ve dayanışma odaklı anlayışını desteklendiğini ifade eden CHP İzmir il başkanı Deniz Yücel “ AKP, İzmirlileri algı oyunlarıyla, saraydan masallarla, gündem değiştirme amaçlı karalamalarla kandıramayacağını anlamalı artık. Bunları yaptıkça kendi gidişlerini daha da hızlandırıyorlar. AKP’liler İzmir’in sahip çıktığı, kenti halkla birlikte yöneten Tunç Soyer’e hedef almak yerine, yürekleri yetiyorsa halka hesap versinler! Tüm giderleri devlet tarafından karşılanan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni yılda 88 bin lira maaş alacakken, yediği ekmekten içtiği suya kadar tüm masraflarını cebinden karşılayan bir işçiye, nasıl oluyor da 2.825 lirayı reva görüyorsunuz? Merkez bankasının 125 milyar dolar rezervini bir gecede nasıl sıfırladınız? Salgında günlük on binlere ulaşan vaka sayılarını neden milletten sakladınız, halka neden yalan söylediniz? Ülkede karnını doyurmak için çöplerden ekmek toplayan insanlar varken, sarayda çalgılı-şarkılı ziyafetleri hangi yüzle düzenlediniz? Topladığınız 34 milyar dolarlık deprem vergisini nereye harcadınız? Bırakın halkın sahip çıktığı belediye başkanlarımızı hedef almayı da, memleketi içine soktuğunuz yoksulluğun, yolsuzluğun, adaletsizliğin hesabını verin” dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×