CHP MYK İhraç için Disipline sevk ettiği Belediye Başkanı CHP'den istifa etti

HALKIZBİZ/Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) aldığı kararla tedbirli olarak ve ihraç istemiyle disipline sevk edilen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'dan flaş bir karar geldi.


 

Başkan Aksoy sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla CHP'den istifa ettiğini açıkladı. 
İşte o açıklaması;Aksoy açıklamasına şu ifadelere yer verdi;

Basına ve Kamuoyuna;

Sandıkla gelen sandıkla gider mantığı demokrasinin temel ilkesidir. Menemenimize hizmet etmek için seçildim ve hizmete de devam edeceğim. Üyesi olduğum CHP’den istifa ediyorum. Belediye başkanı olarak halkımızın vermiş olduğu yetkiyle görevimin başında olduğumu belirtirim.

Saygılarımla

Serdar Aksoy

Menemen Belediye Başkanı

 

BU NOKTAYA NASIL GELİNDİ? 

CHP İzmir Örgütü’nde uzun süredir şikayet ve iddialarla gündeme gelen Menemen Belediyesi’ne yönelik özel bir çalışma yaptı.

Genel Merkez geçtiğimiz günlerde uzmanlık alanı ekonomi olan milletvekilleri Aykut Erdoğdu, Ensar Aytekin ve Cavit Arı’yı İzmir’e göndererek bu konuyu araştırması için görevlendirmişti.

Üç milletvekilinin belediyeye yönelik mali işleyiş, ihale süreçleri ve parti içi sorunlar üzerinden gelen şikayetler ve ortaya atılan iddialarla ilgili yaptığı 2 günlük çalışma sonunda Genel Merkez’e rapor sunmasının ardından kritik bir gelişme yaşandı. 

CHP’de dün toplanan MYK, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un ihraç istemiyle tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) sevk etti.

'Tedbir' nedeniyle YDK dosyayı karara bağlayana kadar Serdar Aksoy'un partililiği askıya alınmıştı.

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×