“Erdem’in o beyanlarının kabul edilmesi mümkün değildir”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İYİ Parti Seferihisar Kurucu İlçe Başkanı Kürşad Cebeci, “Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde, gösterdiği hedeften hiç ayrılmadan mücadelesine devam eden bir Türk milliyetçisi ve İYİ Parti kurucusu olarak; Bahadır Erdem'in, Anayasamızın değiştirilmesi teklif bile edilemeyecek ilk üç hükmü konusunda, akla ve izana sığmayan değerlendirmeleri, terör örgütleri ve siyasi uzantıları konumunda olanlar hakkında ki beyanlarının kabul edilebilmesi mümkün değildir” dedi.

İDRAK EDEMEMİŞ OLANLARA HATIRLATALIM

“İYİ Parti, Atatürkçü, Türk milliyetçisi olan Türkiyemiz’i kararan yarınlardan kurtarıp aydınlık geleceğe taşıyacak olan milyonların otağıdır” diyerek açıklama yapan Cebeci, “Bu sebeple, Genel Başkan yardımcısı olarak, başkanlık divanında da yer alan Bahadır Erdem isimli bu şahıs İYİ Parti'den derhal istifa etmelidir. Henüz idrak edememiş olanlara bir kez daha hatırlatalım: Türkiye Devleti bir Cumhuriyet’tir, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir. Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçe'dir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraklı, Milli marşı ‘İstiklal Marşı’dır”

Kamuoyuna saygıyla…

Kürşad CEBECİ / İYİ Parti Seferihisar Kurucu İlçe Başkanı

 

İŞTE, O MESAJLAR…

Erdem’in tepki çeken bazı paylaşımları ve tarihleri şöyle:

Leyla Zana işareti verir demedim mi, ellerimizi taşın altına koyarak Apo’yu ev hapsine yollayacağız. (15 Haziran 2016)

Sakın ola ki Leyla Zana’ya bir kere daha dokunulmasın. Kürt halkı için ömrünü adamıştır. Türkiye’ye barış gelecekse Leyla Zana olmadan olmaz. (17 Kasım 2015)

Fethullah hoca döndüğünde havaalanına karşılamaya gidenlerin araba kuyrukları İzmit’ten Edirne’den başlar, Humeyni’nin İran dönüşü hiç kalır. (14 Haziran 2012)


  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163