GRUŞÇU: “ŞEHİTLERİMİZİN AİLELERİ KUTSAL EMANETLERİMİZDİR”

Ziyarete ev sahipliği yapan dernek başkanı Recep Doğru ve yönetim kurulu üyeleri, toplumsal konulara duyduğu hassasiyet, derneğe ve şehit ailelerine verdiği destek için İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu’ya hizmet plaketi takdim etti.


“Kutsal Emanetlerimiz”
Hizmet plaketi karşısında büyük onur duyduğunu belirten Gruşçu, al bayrağımızı dalgalandırmak uğruna canlarını hiçe sayan şehitlerimizin kendisi için ne kadar önemli olduğunu belirtirken: ”Şehitlerimizin aileleri de bizim kutsal emanetlerimizdir.” dedi. Sözlerine “Şehitlerimizin geride bıraktığı yakınlarıyla birlikte özellikle yetimleri ve öksüzleri bize emanettir. İnşallah milletçe bu emanetlere sahip çıkacak, biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak şehitlerimizin ruhlarına asla sıkıntı çektirmeyecek, gazilerimizi asla yalnız bırakmayacağız.” ifadelerini ekledi.

 

Her fırsatta şehit ailelerine ziyarette bulunduklarına, onlarla bir araya geldiklerine dikkat çeken İlçe Başkanı vatan için evlatlarını kaybetmiş ailelerin acılarını paylaştığını dile getirdi.

Gruşçu: “Gerek ev ziyaretlerinde, gerek telefon görüşmelerimizde, gerekse bu tür etkinliklerde hep şehit yakınlarımızın metanetlerine şahit oluyoruz. Tüm şehit ailelerimize minnettarlığımızı ifade ediyorum. Rabbim şehit yakınlarımıza sabrı cemil ihsan eylesin.” dileklerinde bulundu.

 

Duygu dolu geçen ziyarete ilişkin Başkan Gruşçu: “Rabbim, devletimizin dirliği, vatanı, milleti ve al bayrağı için, hepsinden önemlisi canından aziz bildiği mukaddes değerleri için toprağa düşmüş tüm şehitlerimizin şefaatini üzerimizden eksik etmesin. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bugüne kadar vatan için canını veren tüm aziz şehitlerimizin ruhları şad, makamları cennet-i âlânın başköşesi olsun.” kelimeleriyle sözlerini tamamladı.

 

Ziyarette Başkan Gruşçu’ya, İlçe Başkan Yardımcısı İlknur Zaloğlu, STK ve Meslek Odaları Komisyon Başkanı Özgür Çağlar Akova, Komisyon Yürütme Kurulu Üyeleri Ahmet Yavuz ve Esin Yavalar Sever eşlik etti. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163