İYİ Parti İl kongreleri sonrası, teşkilatlarda yaşanan tepki istifalarına karşı çağrı

İYİ Parti genel merkezi tarafından alınan kararla, Pandemi nedeni ile ara verilmiş olan 2.olağan ilçe ve il kongrelerine, 21 Haziran itibari ile devam edilme kararı alındı. Bu meyanda 21 Haziran tarihi’nde İzmir İl başkanlığı kongresi ile birlikte;

Ankara, Adana,Aksaray,Konya,Sinop,Kocaeli,Kırklareli,Kütahya ve Zonguldak illerinde de il kongreleri tamamlandı. Kongre süreçleri, siyasi partilerin birlik beraberlik ve dayanışma içinde olduğu, aynı zamanda millete hizmet etme yolunda daha İYİ olacağına inanılan kadroların da yarıştığı, rekabetlerin çetin yaşandığı demokrasi platformudur.

Türkiye genelindeki üyelerimizin birkaç gündür gerek sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla gerekse bulundukları illerde yer alan yerel basın organları vasıtası ile son yaşanan kongre süreçlerini ve neticelerini eleştirerek tepki istifalarının yoğunlaştığına üzülerek müşahede etmiş bulunuyoruz.

İYİ Parti 25 Ekim 2017’de ülkemizin bulunduğu durumdan ve geleceğinden endişe eden, Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş, milli ve manevi değerlere sahip olan vatanperverler tarafından her türlü baskı,zorlama ve imkansızlıklara karşı kurulmuş ve Türk milletine umut olmuştur.Kuruluşunun üzerinden bir yıl bile geçmeden Türkiye’de ki siyaset iklimini değiştirmiş ve artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını göstermiştir.

İYİ Parti kurulduğu felsefe, ideal ve hedeflerinden sapmadan, Türk milletini, içinde bulunduğu karamsarlıktan kurtaracak ve istikbale taşıyacak umutların yeşerdiği yegâne adres olarak yoluna devam edecektir.

İYİ Parti Kurucuları olarak bizlere, yapamazlar, kurmaya cesaret  bile edemezler diye görmezden gelenleri sükutu hayale uğrattık. Verdiğimiz inanç ve azim mücadelesi neticesinde kurgulanan tüm oyunları bozarak Türk milletinin karar tecellisi ile gerek  yüce meclisimizde gerek  siyaset arenasında,gerekse gönüllerde ki yerimizi aldık.

Her siyasi partide rekabetler olağandır. İnancım odur ki,Partimiz organlarında görev almak isteyen arkadaşlarımızın tümünün hedefi, İYİ Partimizi daha ileriye taşımaktır.Bu bir bayrak yarışıdır şahıslar fani,ancak görevler ve makamlar bakidir.Son yaşanan ilçe ve il kongre süreçlerine ve sonuçlarına tepki göstererek Türkiye’nin dört bir yanından bizlere ulaşan fikirlerini,partimizle ilgili endişelerini paylaşan sayısız İYİ Partili arkadaşımıza, istifa etmenin bir tercih ,ancak doğru olanın kalarak  mücadele etmek olduğunu aktardım,aktarıyorum..Buradan,kongreler neticesinde mücadele etme azminin kırıldığını,inançlarının zayıfladığını söyleyerek istifa kararı alan tüm İYİ Partili dava arkadaşlarıma bir çağrıda bulunmak istiyorum..

İYİ Partimizin 3 Ağustos 2019’da yapılan olağanüstü kongresi öncesinde parti tüzüğümüzde de yer aldığı gibi kongremizde tüm kurultay delegesi arkadaşlarımızın özgürce tercihte bulunarak parti üst yönetimini belirlemesi için İzmir kurucu ilçe başkanı arkadaşlarımızla birlikte bir ekip oluşturduk. Ülkemizin dört bir yanındaki delegelerimize giderek imzalarını alıp “çarşaf” liste talebinde bulunduk. Bazı çevreler, netice alamayacağımızı söyleseler de inancımızdan vazgeçmedik ve yolumuza devam ettik. Sonuçta bizlerle beraber aynı kanaatte olan üst kurul delege arkadaşlarımızın da iradesi bu yönde artarak devam edince, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener bu çalışma ve çabamızı takdir ederek siyasi tarihimiz de örnek bir kararla, 3 Ağustos’ta yapılan 4. Olağanüstü Kurultayımızın “çarşaf” liste ile yapılmasını kararlaştırdı. Mücadeleden vazgeçmemiş ve başarmış, sadece İYİ Partimizin değil bundan sonraki yapılacak olan bütün siyasi partilerin kongrelerine de ışık tutmuştuk.

Daha 3. Yılını bile doldurmamış olan İYİ Partimiz Türk milletinin umudu olmuştur. Her türlü tehdit, baskı ve imkansızlığa karşı İYİ Partiyi kuran kurucu dava arkadaşlarımız, daha yolun başındayız, siyaset uzun soluklu bir mücadele demektir.Bize inanarak destek olan milletimize karşı sorumluluğumuz var.Kırgınlıkları bırakarak inançla devam etmeli ve Türk milletinin umudu olan İYİ Partimizi hep beraber hak ettiği noktaya taşımalıyız. İYİ Partiyi kuran bütün kurucu dava arkadaşlarımızdan, bir anlık  kızgınlık ve heyecanla karar vermemelerini  istirham ediyorum.,İYİ Parti’miz kurulduğu inanç,felsefe ve hedefte yürüdüğü müddetçe Hepimize düşen görev İYİ’lerin  sayısını arttırmak, Atatürk’ün izinde, milli ve manevi değerlerimize bağlı kalarak daha çok çalışmak ve mücadele etmektir. Zaman, ayrışma, kutuplaşma zamanı değil birlik ve beraberlik zamanıdır. Unutmayın ki ; ”İYİ’ler, mücadele etmekten vazgeçtiğinde, KÖTÜ’ler kazanmaya başlar”. Birlikte mücadele ye devam edeceğimiz inancıyla, ülke genelinde ki tüm İYİ Partili dava ve yol arkadaşlarıma, Sevgi ve saygılarımla.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163