Menemen’deki satışa mahkeme yolu!

Bilindiği üzere; Menemen’e ait, Menemen halkının güvencesi olan 1 Milyar 600 Milyon gibi astronomik bir değere sahip arazilerin satış yetkisinin Başkanvekili’ne verilmesi oy çokluğu ile kabul edilmiştir. Belediye Meclisi’nin yetki ve hakları gasp edilerek, hiçbir kamu yararı gözetilmeyen, rant kokusunun ayyuka çıktığı bu satış sürecini tersine çevirme sözü vermiştik. 

‘Daha bitmedi” demiştik…

Bu haraç-mezat satış planını durdurmak için sonuna kadar mücadele etmeye; hakkı olmayanların hakkıymış gibi ortaya çıkıp borç ödemek bahanesiyle, sahte çaresizlik söylemleri ile kurdukları bu tezgâhı bozmaya söz vermiştik. 

İşte bu nedenle… Menemen’in bu haklı davasını yargıya taşımak üzere buradayız.

Az sonra Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti Meclis üyelerimiz bu tarihi adımı atacak; bir hukuksuzluğu, bir gaspı engellemek üzere, İzmir İdare Mahkemesi Başkanlığı’na başvurularını yapacaktır.

Değerli arkadaşlar, Sayın basın çalışanları

            Hem genelde iktidar olma gücü taşıyacak ve bununla övünecek, vaatlerinizi buna dayandıracaksınız. Hem de borcunuzun başlangıçta 2,5 katı olan bir satışa mahkûm olduğunuzu öne süreceksiniz… İktidar olmanızın gücü nerede?

 Kamu hizmetine tahsis yoluyla, icra ve haciz tehdidini durdurabilecekken; halkın yararına, ilçenin ihtiyaçlarına yönelik projelerle bu arazileri şekillendirebilecekken; kolaya kaçıp, dudak uçuklatan bir satışa yönelmek; ancak ve ancak bir “Rant Matematiğinin’ sonucu olabilir!  Proje ve kaynak üretmeden, satıp savmak üstüne bir yol haritası çıkaran; çözümlerini Menemen’in arazileri üzerinden arayan bir yerel idare için ‘Art niyetli ve beceriksiz.” demek yanlış olmayacaktır.

 Bizler; Menemen’in halkı ve hakları için nöbetimizi gece gündüz tutmaya kararlıyız… Gerekirse, yağmaya hazırlandıkları o arazilerin üzerinde, meydanlarda, sokaklarda, evlerde hemşerilerimizle birlikte mücadelemizi, nöbetimizi sürdüreceğiz. Gerekirse, onların kaçtığı referandum sandıklarını biz kuracağız. Bu malların gerçek sahiplerini biz konuşturacağız…!

 Ne olursa olsun; Menemen’i parsel parsel satmalarına izin vermeyeceğiz…

Ne olursa olsun; Menemen’in geleceğini karartmalarına izin vermeyeceğiz…

Biliyoruz ki, vazgeçtiğimizde kaybederiz…

Haklıyız, vazgeçmeyeceğiz ve kazanacağız… 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163