MP İzmir İl Başkanlığı'ndan CHP'li Köksal Yıldırım'a cevap gecikmedi

CHP İzmir il Başkan yardımcısı sn. Köksal Yıldırım’ın Gaziemir danışma kurul toplantısında, edep ve adaptan bahsederek:

“Bir parti geçen hafta il kongresini yapmıştır.” tümcesi ile Memleket Partisi varlığını ve gelişimini göz ardı ederek küçümsemeye çalışmaktadır. Memleket Partisi, tüm demokratik oluşumu ile tabanından ve örgütünden aldığı güç ile, demokrasi bayrağını burçlara dikecektir. 

  

      AKP’nin 19 yıllık anti demokratik ve faşizan uygulamalarına iktidarı devralarak son verecektir. 

Sn. Köksal Yıldırım:

  Siz, Memleket Partisi İzmir İl Başkanı sn. Cüneyt Oğuz’un dengi değilsiniz. Ben Turan Çatal, Memleket Partisi İzmir İl yönetim kurulu üyesi ve medya basın sorumlusu olarak denginizim. Tüm mücadelem anti faşist, anti emperyalist odaklara karşı olmuş ve siyasette 50 yıllık zaman zarfı içerisinde her türlü görevi onurumuz ile yerine getirmişimdir. İzmir’de doğmuş ve büyümüş, İzmir’in tüm kılcal damarları ve dokusunu bilen biri olarak, size sesleniyorum:

Memleket Partisi olarak, Atatürk’ün kurucu değerlerini özümseyen ve savunan bizler, Bu devrimci ilkeleri sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz.

Anti emperyalist ve anti faşist mücadele enerjimizi, karşı devrimci odaklara karşı vermeliyiz. Biz Memleket Partisi ve sevdalıları, AKP iktidar ve zulmüne son verip devlet içerisinde, güçler ayrılığının tekrar hayata geçirilmesi noktasında, demokratik mücadelemizi vermekteyiz. Basın önünde de, bu tip kısır döngü çelişkilerinin yaşanmasına asla taraftar olmayız. 

 

İzmir’e 3 yıl önce gelip, AKP zihniyeti gibi İzmir’i dizayn etmek isteyenleri, İzmir halkı çok gördü ve gerekli cevabı her zaman  vermiştir. İstenildiği an, istenildiği yerde, açık oturum ve tartışmaya fikirlerimizin gücünü yansıtmaya hazırız. Memleket Partisi İl Başkanı sn. Cüneyt Oğuz’u sanırım tanımyorsunuz..

Tanısaydınız, bu cümleleri kullanmazdınız. Biz Memleket Partisi olarak, kısır döngü ve çelişkiler ile, zaman kaybetmiyoruz. Bizler,  ülkemizin AKP iktidarı tarafından düşürülen, anti demokratik yapılanmasını yıkıp, demokrasi, insan hak ve özgürlüklerinin tekrar oluşturulacağı iktidarı kurma çabası, çalışması içerisindeyiz. Gölge etmeyin başka ihsan istemiyoruz!

 

Cüneyt Oğuz, İzmir’de doğmuş ve İzmir’de büyümüştür. Ataları da, Atatürk’ün yanında kurtuluş mücadelesi vermiş kuvvacı’lardandır. Dedesi, belediye başkanlığı yapmış, atadan, dededen Cumhuriyetçi ve Atatürkçüdür. 

Kurtuluş ve kuruluş ilkelerine bağlı, gerçek CHP anlayışının içinde büyümüştür.

Kendisi uzun yıllar eğitim için gittiği yurtdışında kalmış, bankacılık yapmış ve 17 yıl sonra memleketine dönerek, ata partisi CHP’de siyaset yapmaya başlamıştır.

Belediyeler ile hiçbir ticari ilişkisi olmadığı gibi, gerçek bir İzmirli ve İzmir aşığıdır. 

Şimdi size soruyorum:

Siz hangi amaçla CHP’li oldunuz..?

Ankara’dan İzmir’e ne amaçla geldiniz..?

Belediyelerle nasıl bir ilişki içerisindesiniz..?

Gerçek ideoloji mi, feodal ilişkileriniz mi sizi CHP’de tutuyor.

Yoksa, rant kapısı olmasın mı?

İzmir halkı, sizin gibileri her zaman gördü ve gereğini de yaptı.

Emin olun ki, yine yapacaktır.

Kamu oyu vicdanına saygıyla duyurulur.

 

 

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163