Olgun Atila’dan önemli açıklamalar

BORÇSUZ BİR BELEDİYE

Görev süresince borçsuz bir belediye anlayışıyla çalıştıklarını söyleyen Atila, “ Bornova Belediyesi’nin kaynaklarını en verimli şekilde kullanmaya çalıştık. Bütün projelerden tasarruf ederek en iyisi için mücadele verdik” dedi.

ESKİ BAŞKANLARLA GÖRÜŞÜYORUM

Kendisinin yaş olarak diğer başkanlardan küçük olduğunu, bu nedenle diğer başkanlarla fırsat buldukça aramaya çalıştığını söyleyen Olgun Atila, “ İşlerimden fırsat bulduğum zaman diğer başkanlarla mümkün olduğu kadar çok görüşmeye çalışıyorum. Aziz Başkan ve diğer ilçe başkanlarını tanıdığım ve beraber çalıştığım için çok mutluyum. Çeşme’den Muhittin Başkan, Foça’dan Gökhan başkan ve diğer başkanlarla her zaman temas halindeyiz. Çalkaya başkanımız ve diğerleri şahsımı hep onore ediyorlar ve bu beni mutlu ediyor. Hepimiz bir dönem hizmet verdik ve diğer başkanlarımız hizmet vermeye devam ediyorlar” dedi.

 

ÖNSEÇİM BİR SİYASETÇİNİN ONURUDUR

Bornova Belediye Başkanlığı döneminde birçok başarılı projeye imza atan Olgun Atila, ön seçimin bir siyasetçinin onuru olduğunu vurgulayarak, “ Ön seçim bizi güçlendirir. Hiçbir siyasetçi ön seçimden kaçmamalı. Genç bir siyasetçi olarak ön seçim yapılmasını ve tercihli sistem uygulamasını istiyorum. Halka da bırakalım, üyelere de bırakalım. Siyasette küslük olmasın, katılımcılık olsun. Bu siyasete katılımcılığı ve niteliği arttıracaktır. Bugün atama ile belirleniyor. Buna da saygı duymak lazım. Bir siyasetçi için ön seçim onur meselesidir. Bu sistem siyasetin saygınlığını arttırır. Bugün TBMM’nin saygınlığı 2.2 düzeyinde. Bu kabul edilebilir bir durum değil. Bunun yüzde 80-90 olması gerekir. Sonuçta çocuklarımızın geleceğini inşa ediyoruz” şeklinde konuştu.


SİYASETTE BAŞARI YERELDEN GEÇER

Atila, siyasette başarının yerelden geçtiğini belirterek, “ Millet ittifakı Sayın Genel Başkanımızın oluşturduğu bir yapılaşma. Millet ittifakının yereldeki başarısı farklı düşüncedeki insanlarla temas etmesi. Bunda da en büyük faktör Sayın Genel Başkanımızın yumuşak dili oldu. Türkiye’de bugünkü kutuplaşmayı ben kabul edilebilir bulmuyorum. Ülke olarak birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Şimdi çocuklarımıza bile izlettirmeyeceğimiz ağır hakaretlerin içerdiği konuşmalar yapılıyor. Millet ittifakı çok önemli belediyeleri kazandı. Ülkemiz bir değişim istiyor. Bunu büyütmeliyiz. Z Kuşağı olarak 6.3milyon gencimiz önümüzdeki seçimlerde oy kullanacak. Bu kesimin yüzde 75’i Cumhur ittifakını istemiyor. Bizler dersimizi iyi çalışırsak Millet İttifakı genelde de kazanabilir. Yeter ki bu insanları anlayabilelim” şeklinde konuştu.

Bornova Belediyesi önceki Başkanı Atila, yaptıkları işlerin halk tarafından her zaman takdir edildiğini görmenin kendilerini memnun ettiğini dile getirerek, “ Buradan görev sürem içerisinde beraber çalıştığımız muhtarlarımıza sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bornova için, İzmir için gece gündüz çalıştılar. Projenin büyüğü, küçüğü olmaz. Her mahallede, her sokakta çalışmalar gerçekleştirdik. Benim için her proje önemlidir. Bir stadyum yapıyorsunuz beğeni alıyorsunuz ama bir Down Cafe yaptığınızda daha büyük beğeni alıyorsunuz. Yaptığınız projenin büyüklüğü kadar içeriği de çok önemli. Projelerimizin çoğu da halkta kabul gördü. Önemli olan siyasette ortak akıl ve katılımcılık ilkesi. Biz de bunu ortaya koyduk. Vatandaşlarımızın bu katkılarından dolayı onlara teşekkür ediyorum. Bugün yaptığımız birçok projenin diğer belediyelerde de hayata geçirildiğini görmek beni çok mutlu ediyor. Bizim ‘Dost Kart’ın benzeri ‘Başkent Kart’, ‘Eskişehir Kart’, ‘Bornova TV’ vardı, şimdi  İstanbul BB TV gibi birçok projenin başka illerde uygulanması ne kadar doğru işler yaptığımızın göstergesi. Şimdi ‘Dost Kart uygulaması kaldırıldı. Bu projenin mimarı Sayın Kılıçdaroğlu’dur. “Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir” sözünü her yerde söyleyen Sayın Genel Başkanımızdır. Biz de bu mantıkla ‘Dost Marketi’ hayata geçirmiştik. Dar gelirli vatandaşlarımıza verdiğimiz kartlarla alışverişlerini bu marketten yapıyorlardı. Yaklaşık 4 bin hane ve 20 bin insan bu sistemden faydalanıyorlardı. Şimdi Ak Parti de dahil olmak üzere birçok belediye bu sistemi uyguluyor. Ama her dönemin kendine has özellikleri vardır. Buna da saygı duymak gerekiyor” diye konuştu.


DOWN-ENGELSİZ VE DİYET KAFELER

Görev süresince hayat geçirdikleri projeler arasında en fazla önemsediği Down Kafe, Engelsiz Kafe ve Diyet Kafe’nin hayata geçmesi olduğunu belirten Atila, “ Bu projeler bize ait değil. Bu projeler üniversiteler, halk ve toplumdan kendilerine gelen talepler doğrultusunda hayat geçti.

Özel sektörün yapamadığını devlet yapmalı. Çünkü devlet anadır, babadır. Biz de bu mantıkla harekete geçerek bu işletmeleri açmıştık. Bugün hala pozitif olarak hatırlanması bizleri çok mutlu ediyor” açıklamasında bulundu.

ÖNCE ANKET SONRA HALK

Bornova Belediye önceki Başkanı Atila, yaptıkları işlere başlamadan önce halk arasında bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti. Atila, yaptıkları her çalışmada ortak akıl vurgusu yaptı.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ

Kendi döneminde en büyük yatırımları kadın ve çocuklara yaptıklarını söyleyen Atila,

“İstanbul sözleşmesinin önemini biliyoruz. Bir kız çocuğu babası olarak kadınlarımızın her alanda daha etkili olması gerektiğini düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163