SOL: TÜRKİYE'NİN SAĞLIK TURİZMİ PASTASINDAN ALDIĞI PAY ARTIRILACAK

       İzmir’in sağlık sektöründe iş dünyasına bir armağanı olan Sol, sağlık sektörü serüveninde ulusal, uluslararası sağlık turizmi ve turist sağlığı yönetmeliklerinin oluşması için mücadele verdiğini dile getirdi. Sol, sağlık sektörü alanındaki deneyimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

       İzmir’de sağlık alanında ilk kadın yatırımcı olarak yer alan Sol, sağlık turizminin korunması ve geliştirilmesi için gerçekleştirdiği çalışmalarını anlattı. Şafak Sol, “2008 yılında çalışmalarıma başladım, o günden bugüne, görev yaptığım İzmir Ticaret Odası’nda başkan yardımcılığı ve sağlık komitesi üyeliği görevlerinde bulundum TOBB KGK Sektörlerarası iş birliği, TOBB icra kurulu görevlerinde de yer aldım. Sağlık sektörünün ve sağlık turizminin gelişimine katkı sunmak için rapor çalışmaları yürüttüm.” dedi.

 

ŞAFAK SOL; SAĞLIKTAN SİYASETE ANLARI

 

      İş yaşamıyla birlikte yürüttüğü siyasette uzun yılları geride bırakan bir iş insanı Şafak Sol. Sol, hayal edilen İzmir ve herkesin hayalindeki Türkiye’ için çalışmalarını nasıl sürdürdüğün şöyle anlattı:

     “Kendisini siyasetçi olmayı görmekten çok en büyük hayalinin siyasetin kişisel menfaatlerden öte sürdürülebilir kaynakların sağlanması üzerine yapılmasının öğrenilebilmesidir” diyen Sol” Tüm kimliklerinin üstünde bir vatansever vatandaşım. Şu an en gerçeğimizin iktidarın değişmesi gerektiğidir. Türkiye’nin dün bugün ve toplumun ve toplulukların geleceğine damga vuran çalışmaları ile ülkeye sürdürülebilir ekonomi sağladım. BESİAD kurucu üye. TKK ve TKKV. Kurucusunu. İZTO, TOBB, ESD, Üyesinin olağanüstü çalışmalarda imzam vardır,”

      Başarılarıyla adından söz ettiren Şafak Sol rol model diksiyonu ile her zaman hayranlık uyandırıyor. Yıllar öncesinden serzenişlerle yapılan “sen yalnızca siyasetin içinde olmalısın! İhtarlarıyla çok sık karşılaştığını anlatan Sol, şöyle devam etti:

“2006’ yılından beri Cumhuriyet Halk Partisi’nde bulunuyorum. Dünya görüşü olarak gerçek bir Cumhuriyet kadınıyım. Son dört yılımı Cumhuriyet Halk Partisini anlatmak için doğu batı, kuzey, güney, ayırt etmeden seyahat etti ve bir çalışma raporu oluşturdum. TÜİK’te “Başarılı İş Kadınları” arasında ilk 10'da yerini korumaktayım. 4 yıldır Türkiye’yi geziyorum ve araştırmalar yapıyorum. Kimsenin haberi yok bu araştırmalarımdan. Şehirlerde köylerde ortak gönüllü arkadaşlarımla beraber çalışıyoruz. Trafik kontrollerinde ezberlediler kırmızı aracımı. İsim tescili de alınan Şeker Kar isimli kitabımda yol hikayelerini anlatıyorum. Kitabım baskıya hazır ancak deprem ve seçimden dolayı bekletiyorum. Geliri Mehmetçiklere bağışlanacak.”

 

 “Bu seçim çok önemli Herkes elini taşın altına koymalı.”

       30 yıllık sağlık sektörü tecrübesi olan Şafak Sol, “TBMM’de partimizin ortaya koyacağı politikalarımızda gençlerimizin ve kadınlarımızın söyleyecek sözü var. Ülkeme tuttuğum ışık ile birlikte Cumhuriyetimizi 2. yüzyıla taşıdığımız şu süreçte İzmir Kadın Milletvekili Aday Adayı olarak huzurunuzda ‘Size Söz’ dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163