Tutanak ortaya çıktı, oyunun kurucular netleşti

Tutanak ortaya çıktı, oyunun kurucular netleşti

Kemal Karataş Facebook sayfasından üç imzalı tutanağı paylaştı her şey ortaya çıktı.

CHP PM’de yapılan oylamada Buca adayı olarak Suat Nezir’in ismi açıklanmıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'da ve İzmir’de gerçekleşen aday tanıtım toplantısında Suat Nezir’in elini havaya kaldırarak halka tanıtmıştı.

Adayların isimlerinin YSK’ya verilmesine 2 saat kala ise Suat Nezir adaylıktan çekiliyor yerine Tuncay Özkan'a yakınlığı ile bilinen Av.Erhan Kılıç açıklanıyor. Buca Belediye Meclis Üyeleri listesi 1. sırasına da yine Tuncay Özkan'ın avukatı olduğu söylenen İzmir'de oturmayan İstanbul da meclis üyeliği yapan ve ikamet eden Av. Taner Kazanoğlu yazılıyor.

Bugün Kemal Karataş’ın ortaya çıkardığı belgede ise Suat Nezir’in sorumlu olarak gösterdiği üç ismin ıslak imzalı tutanakla Genel Merkez’e Erhan Kılıç’ın aday gösterilmesini tavsiye ettiği ortaya çıktı. Yapılan tavsiye metninde ise Suat Nezir’in meclis üyelerinin belirlenmesi sürecinde ortak uzlaşıya göre hareket etmediği iddia edildi.

Bu tutanak aslında şunu da ortaya çıkarmış gibi görünüyor. Suat Nezir Bucalıların Meclis üyesi listesine yazılmasını istemiş Tuncay Özkan İzmir’le alakası olmayan Av.Taner Kazanoğlu'nu yazmak istemesi.

Tutanağı Paylaşırken bunları da yazmış Kemal Karataş hani haksız da değil;

KUMPASIN TUTANAĞINA BAKIN...

SUAT NEZİRE NASIL BİR TUZAK KURMUŞLAR...

ŞU İMZALARA BAKIN...

GENEL BAŞKAN NASIL DA ALDATILMIŞ...

GELİNDE BUNA ŞAŞIRMAYIN...

AH...CHP ...VAH CHP...

SENİ NE HALLERE DÜŞÜRDÜLER...İşin aslı bu tutanakla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MYK, PM ve bir çok kişi kandırılmış aslında.

Tutanakta ne demiş imzayı atanlar ‘Suat Nezir’in, Uzlaşı ile oluşturulan Meclis Üyesi listesini kabul etmediği’ ni yazmışlar.

Aslında şunu açık ve net söylemesi gerekmezmiydi Tuncay Özkan’ın, ‘İzmir de İkamet etmeyen İstanbul da Belediye Meclis Üyesi olan Avukatı Buca da meclis üyesi yapmak istiyorum. Kısacası İzmir’i ben dizayn edeceğim. Bunun için Boşnakları bile karşıma aldım. Çok daha demokratik olurdu herhalde.

Bu tutanak şunu ortaya net bir şekilde koymuştur. Tuncay Özkan İzmir’i dizayn etmek derdinde. CHP’yi düşündüğü yok gibi geliyor.

Tuncay Özkan’a bir şey sormak gerekir aslında bir önceki il başkanının olduğu dönemde yapılan Milletvekilliği seçimlerinde CHP İzmir’e ne kadar bağış yaptı.

Bunu neden soruyorum çünkü her aday partiye bağış yapıyor. Meclis üyeliğine aday olanlar bile partiye bağış yaparken Tuncay Özkan yapmazsa o da o zaman kararlara karşı gelmiş olmuyormu?

Tuncay Özkan Seçimlerde CHP’ye ne kadar bağış yaptı açıklarsa CHP’ye üye olanlar ve oy verenler öğrenmiş olurlar.

Ya da ben CHP’ye bağış yapmam ben CHP’ye oy getiririm mi dedi? Onu da açıklayabilir.

Aziz Kocaoğlu Tuncay Özkan’la ilgili ne söylemişti, İzmir’i İzmir’de oturmayan Tuncay Özkan Dizayn etmeye çalışıyor, buna izin vermemek gerekir.

Evet Aziz Kocaoğlu bu konuda kesinlikle haklıymış.
CHP İzmir üyeleri çok dikkatli olmalı Tuncay Özkan a karşı. CHP’yi Tuncay Özkan’a teslim etmezler her halde.

Geçmişte CHP’ye neler neler söyledi biraz Google amcadan araştırabilirler.

Haber:Doğan Prepol  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163