banner183

YÜCEL’DEN ÇARPICI 10 OCAK MESAJI

Mesajında, AKP iktidarının dürüstçe gazetecilik yapmaya çalışan gazetecileri işsizlik ve cezaevi ile tehdit ederek, özgür basına pranga vurmak istediğini belirten Yücel, Bu prangaların halkın iktidarında paramparça edileceğini ifade etti.

CHP İzmir İl başkanı Yücel’in yayımladığı 10 Ocak mesajının tamamı şöyle,

AKP’NİN GAZETECİLERE REVA GÖRDÜĞÜ BASKI VE TEHDİTTİR

Gazetecilerin özgürce haber yapmasını sağlamak demokrasinin olmazsa olmazıdır. İlkeli, tarafsız ve araştırmacı gazeteciliğin varlığı, ülkemiz demokrasinin ve sosyal adaletin gelişimine doğrudan katkı yaptığı gibi, kamuyu denetleme sorumluluğunun ve demokrasi kültürünün de yerleşmesini sağlamaktadır. Her ne kadar, AKP iktidarı yıllarında gazeteciler işsizlikle, baskıyla, cezaeviyle ve bir zamanlar FETÖ hakimiyetine teslim edilen yargı sistemiyle tehdit edilmişse de, onuruyla mesleğine ve ülkesine sahip çıkan gazeteciler sayesinde, özgür ve dürüst gazetecilik adına umutlarımız kaybolmamıştır.

KALEMİNİ SATMAYAN GAZETECİLERE SELAM OLSUN

Özlük hakları, ekonomik baskılar, adamına ve sarayın gönlüne göre dağıtılan basın kartları gibi,  büyük sorunlar yaşayan gazetecilerin mesleklerini gönül rahatlığı ile özgürce yapacağı günler çok yakındadır. Kuracağımız halkın iktidarı, AKP’nin, Sarayın ve saray soytarılarının, gazetecilere baskı ve tehditle vurmak istedikleri prangaların parçalandığı iktidar olacaktır. Doğruları, krizleri, yandaşlara verilen adrese teslim ihaleleri, Sarayın yaşadığı iktidar sarhoşluğunu ve milletin parasının nasıl çarçur edildiğini yazmaktan korkmayan, kalemini satmayan tüm gazetecilere selam olsun.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde, mesleğini yaparken hayatını kaybeden, karanlık güçlerin ve yobazların hedefi olan tüm ölümsüz gazetecileri rahmet ve minnetle anıyor, bugün bu onurlu mesleği yerine getiren tüm çalışan emekçi gazetecilerin gününü kutluyorum.

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163