4 Ağustos'da İzmir tarih yazacak
CHP İzmir Örgütü 4 Ağustos’ta Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak Demokrasi ve Cumhuriyet mitinginin hazırlıklarını sıkı tutuyor.

Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün miting kararını açıklamasının ardından çalışmalara başlayan CHP İzmir İl Yönetimi geçmiş dönem partili yöneticileri de mesaiye dahil etti.

4 Ağustos' tarihinin sadece kendileri değil Türkiye için de çok önemli olduğunu bildiklerini ve buna göre çalıştıklarını söyleyen CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, partide geçmiş dönemlerde milletvekilliği, ilçe başkanlığı, il yöneticiliği yapmış bazı isimlerle partisinin il başkanlığında bir araya geldi. Toplantıya, Milletvekilleri Musa Çam ve Mustafa Balbay da katıldı.

YÜREĞİMİZ YANDI AMA İNADINA BARIŞ DİYECEĞİZ


Sözlerine Hakkari Çukurca'da meydana gelen çatışmada şehit düşen 8 askere rahmet ve Türkiye'ye başsağlığı dileyerek başlayan Yüksel, “Her şehit haberinde yüreğimiz yanıyor, içimiz acıyor kahroluyoruz. PKK terörünü de, ülkemizde can alan, can yakan tüm terör örgütlerini de nefretle kınıyor ve lanetliyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize ve şehitlerimizin ailelerine başsağlığı, çok sayıda ki yaralı askerimize acil şifalar diliyorum. Vatanımız, cumhuriyetimiz, demokrasimiz uğruna canını verenlerin bu mücadeleleri yerde kalmayacak. Onların canları pahasına verdikleri mücadeleyi bizler sürdüreceğiz. Daha çok barış, sarsılmaz bir demokrasi ve daha sağlam bir kardeşlik için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.


İZMİR'İN ADINA ÇOK YAKIŞACAK

4 Ağustos demokrasi ve cumhuriyet mitingi hazırlıklarına ilişkin açıklamalarda bulunan Yüksel şunları söyledi:  Taksim'den sonra İzmir Gündoğdu' da yapılacak olan bu miting Türk demokrasi tarihine yazılacak ve İzmir'in adına çok yakışacak bir demokrasi mücadelesi olacak.  4 Ağustos Demokrasi ve Cumhuriyet mitinginin adına ve büyüklüğüne yakışır olması için aralıksız çalışıyoruz. İlk aşamada 1 milyon el ilanımızı, afişleri, billboard tasarımlarını ve  ayaklı panoları  hazırladık. Bugünden itibaren tüm İzmirlilere davetimizi içeren görseller İzmir sokaklarını süslemeye başlayacak. Mitingimizin duyurusunu daha geniş kitlelere ulaştırmak, amacını iyi anlatmak için tüm parti örgütümüz seferber oldu. Bu toplantıda partimize geçmiş dönemlerde büyük emeği geçmiş ilçe başkanlarımız, il yöneticilerimizden bazılarıyla bir araya geldik. Toplantıya eski vekillerimiz ve parti meclisi üyelerimizden de katılım oldu. Bu tür buluşmaları mitinge kadar yapmaya ve tüm örgütümüzle bu mitinge hazırlanmaya devam edeceğiz. Toplantıya katılan partililerimizden mitingin duyurusu konusunda ve diğer yapılması gerekenler noktasında aktif rol almalarını istedik. Hepsi tam destek verdiler ve kendi bölgelerinde bu işin gönüllüleri olarak mitingimizi anlatmaya ve halkımızı davet etmeye başladılar bile. Bu mitingi neden ve hangi amaçla yaptığımızı, demokrasimize ve cumhuriyete sahip çıkmanın, bir ve tek yürek olmanın önemini ilçe ilçe, köy köy dolaşarak anlatacağız.

SADECE TÜRK BAYRAĞI OLACAK

Yüksel, Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleşecek mitinge sanatçıların, şairlerin, gazetecilerin de katılacağını ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitinge gelenlere sesleneceğini belirterek "Mitingi CHP olarak organize ediyoruz ama bu miting cumhuriyetine bağlı, ülkesini seven, demokrasiye sahip çıkan, bu vatan benim diyen herkesin mitingi olacak. Siyasi partisi, ideolojisi, inancı ne olursa olsun tüm Türkiye bu mitingde buluşacak. Mitingde biz dahil, hiç kimse kendi flama ya da bayrağı ile katılmayacak. Miting alanında tek bayrak olacak, o da Türk bayrağı.  Söz konusu demokrasi, cumhuriyet, laiklik, özgürlük, barış ve Atatürk sevgisi ise, bu miting elbette İzmir'e yakışırdı. CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da mitinge katılarak halka seslenecek. İnanıyorum ki, 4 Ağustos Perşembe günü saat 19.30'da Gündoğdu meydanına sığmayacağız. O gün tarihi halkımızla birlikte, İzmir'de yazacağız" dedi.ÖRGÜT MİTİNG İÇİN PLAJA İNİYOR!

Öte yandan CHP Örgütü mitinge davet için Çeşme’de de çalışma yapma kararı aldı. İl Başkanı Yüksel, Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran ve partililer Ilıca Plajı’na giderek vatandaşlara mitinge katılım çağrısı yapacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×