4. İZMİR DOĞAÇLAMA TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR
Açılışı 5 Aralık Cuma günü Ege Üniversitesi’nde yapılacak festival, 5-6-7 Aralık tarihlerindeTürkiye’nin dört bir yanından gelen doğaçlama tiyatro oyuncuları ve kuramcılarını Oyun Hamuru Tiyatrosu önderliğinde İzmir’de ağırlayacak. Bu yıl festivale beşi İzmir’den onüç doğaçlama tiyatro grubu katılacak. Gruplar üç akşam İzmir’in farklı sahnelerinde farklı formatlarla oynayacaklar.

Festival kapsamında 6 Aralık Cumartesi günü Ege Üniversitesi’nde yapılacak olan atölyelerle doğaçlamaya gönül verenlere de katkıda bulunmayı hedefleyen Oyun Hamuru Tiyatrosu atölye detayları ile ilgili de bilgi verdi. Atölyeler Ege Üniversitesi içinde yapılacak. Cumartesi sabah olacak atölyeleri Doç. Dr. Selen KORAD BİRKİYE, Yrd. Doç. Dr. Selda ERGÜN, Öğr. Gör. Erdem EREM yönetecek. Atölyeler doğaçlama tiyatronun farklı formatları üzerine olacak.

Topluluk bu sene ki festival konseptinin, son zamanlarda tüm insanlık olarak çok ihtiyaç duyduğumuz “Barış” kavramı olacağının altını çizerek Aralık ayında gerçekleşecek olan bu festival ile yeni bir yıla barış ve umut dilekleri ile gireceklerini belirttiler.

Festival ile ilgili detaylara www.oyunhamurutiyatrosu.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×