Al sana Terörist! "Hayır" diyen iki kadına yumruklu saldırı!

CHP Balçova İlçe Örgütü üyeleri Birsen Dirik ve Necla Savaş, bugün öğle saatlerinde Poyraz Sokak’ta “hayır” kampanyası kapsamında ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Ancak kendisinin AKP Buca İlçe yöneticilerinden olduğunu söyleyen A.B. adlı yurttaş, referandumda “evet” oyu vereceğini söyledi ve CHP’li kadınlara “Siz devleti yıkmak için uğraşıyorsunuz. Biz zaten evet oyu vereceğiz. Kimliklerinizi verin, sizi polise şikayet edeceğim” diye seslendi. Daha sonra da apartmanın giriş kapısını, kadınların çıkmaması için kapattı.
Bunun üzerine Dirik ve Savaş, yasal haklarını kullandıklarını, herkesin oy tercihine saygı duyduklarını söyleyerek, istemi geri çevirdi. Tartışmanın büyümesi üzerine A.B’nin 1976 doğumlu oğlu O.B. evden çıkarak, Birsen Dirik’in sırtına vurdu, Necla Savaş’ı da tartakladı. Kadınlar, sesleri duyan esnafın müdahalesi ve polisin olay yerine gelmesiyle kurtuldu. CHP’liler daha sonra saldırganlar hakkında şikayetçi oldu.
"Yöneticiler şiddet politikasının önüne geçmeli"
Olayın duyulmasının ardından Dirik ve Savaş’ı karakolda ziyaret eden Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, referandumda tercihini evet ya da hayırdan yana kullanacakların vatan haini olarak nitelendirilemeyeceğini söyledi. Çalkaya, “Yöneticiler bir an önce bu şiddet politikasının önüne geçmelidir. Daha referanduma 60 gün var. Bu şekilde olursa çok kötü sonuçları olacak” dedi.                             

İzmir'de referandum çalışmaları sırasında CHP'li kadınlara saldırı iddiası
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Hüseyin Gezer 2 yıl önce

NEDEN HAYIR DİYORUM:
14 yıldır sorunlarımızı çözemediler aksine sorunlarımızı daha da artırdılar!! Yolsuzluklar daha da arttı.
Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin değerlerini bozdular!
Ülkemizde teröristlerce bu kadar katliam oldu, önceden önlem almada yetersiz kaldılar!
Elektrik soygununa dur demediler!
Suriyeliler kendi topraklarını kendileri cehenneme çevirdiler! Günahını bize çektiriyorlar, neden?
Hep önyargılı davrandılar!
Torpillileri yani kendi partilerinden olanları işe aldılar, partilerinden olmayanları açlığa mahküm ettiler! Bu bir utanç tablosudur!
Görevleri başında hep taraflı hareket ettiler.
Hep yanlış yaptılar!
//Hüseyin Gezer