Aydın Özcan yeniden İzmir Barosu Başkanı seçildi
İzmir Barosu 2016-2018 Olağan Genel Kurulu Celal Atik Spor Salonunda yapıldı. İzmir Barosuna kayıtlı 7 bin 200 avukat, oturumun ikinci gününde 18 sandıkta oy kullandı.
Saat 09.00'da başlayan oy verme işlemleri saat 17.00'de sona erdi. 
Oy verme işlemlerinin ardından yapılan sayım sonucunda İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan oldu. 
Kesin olmayan sonuçlara göre Cumhuriyetçi Avukatlar bin 887, Çağdaş Avukatlar Grubu bin 267, Milliyetçi Avukatlar Grubu 464, Bağımsız Avukatlar Grubu 573, yönetime muhalif Cumhuriyetçi Avukatlar ise 524 oy aldı. 
Seçimde; Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu adaylarından biri olan mevcut başkan Aydın Özcan, Çağdaş Avukatlar Grubunun başkan adayı Cemal Nedret Erdem, Milliyetçi Avukatlar Grubunun başkan adayı Ergun Sakızlı; diğer Cumhuriyetçi Avukatlar Grubunun başkan adayı Mehmet Kozan ve Bağımsız Savunma Grubunun başkan adayı Ahmet Dokucu yarıştı.
Seçimden mevcut Başkan Aydın Özcan’ın listesi en çok oyu alarak galip ayrıldı. Özcan’ın tüm sandıklarda birinci çıktığı bildirildi.
Cumhuriyetçi Avukatlar, seçimleri 'Mustafa Kemal'in Askerliyiz', 'İşte örgüt, işte başkan' sloganları ve İzmir Marşı ile kutladı. 
Yeniden başkan seçilen Aydın Özcan konuşmasında, “Bütün meslektaşlarımızın iki yıllık icra atlarımızı ciddiye aldığını gördük. Ve yeni projelerimizin de benimsendiğini anladım. Biz yeni projelerimizle geliyoruz dedik. Bu projelerimiz bir bir gerçekleştireceğiz. Projelerimiz için ‘ütopik’ diyenlere bu projelerimizi gerçekleştirdiğimizi göstereceğiz. Biz meslektaşlarımız için varız. ‘Baro avukat için vardır’ sloganını harekete geçirmek için varız. Yaptığımız icraatlara oy verildi. Baroyu ortak akıl ile yöneteceğiz. İzmir Barosu bizim yaptığımız icraatlar ile övünecek. Oy veren ve vermeyenlerle birlikte ortak akılla İzmir Barosu’nu yöneteceğiz" ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×