BARBAROS TAŞER DE DESTİCİ'Yİ KINADI...

"Tito Artıkları" açıklamasının tarih bilgisinin ne kadar zayıf olduğunun göstergesini işaret ettiğini  vurguluyan Taşer, "Türkiye'ye göstermiş oldunuz, tarih bilgisi bu kadar kıt bir kişinin TBBM olmasından hicap duyuyorum" dedi.

 

Taşer,  açıklamasında şöyle konuştu:

"BBP Genel Başkanı Mustafa Destici tarih bilgisinin ne kadar zayıf olduğunu çıktığı TV programında ispat etmiştir. TİP Genel Başkanı Erkan Baş'ı siyaseten eleştirmek yerine etnitise üzerinden eleştirmesi bir insana hiç yakışmaz. Yugoslavya'dan Türkiye'ye veya Almanya'ya göç etmek zorunda kalan Müslüman halkına utanmadan Titon'un artığı diyebiliyorsunuz. İnsanların hangi şartlarda neden topraklarını terk etsin. Evet insanlar orada başka soyadları kullanıyorlardı. Bakın Destici, Türkiye'ye geldikleri zaman Türk kanunları gereği Yugoslavya'da kullandıkları soyadlarını burada kullanamıyorlardı bu bilgiden bile haberiniz yok ve Baş'a neden Jusoviç soyadını kullanmadığını soruyorsunuz. Almanya'dan ajan olarak gönderildiğini söylüyorsunuz elinizde belge varsa neden emniyete suç duyurusunda bulunmuyorsunuz siz de biliyorsunuz ki siyasi görüşü sizden farklı olduğu için TİP Genel Başkanı Erkan Baş'ı lekelemek isterken bütün bir coğrafyadan gelenleri Tito Artığı olarak adlandırdınız.

Son olarak Baş Almanya’da doğmuş ve ilkokula İstanbul da başlamış. Sizin açıklamalarınızın ne kadar yanlış ve yalan olduğunu konuşmanızın her satırında görebiliyorsunuz.

Destici'de biraz utanma duygusu varsa başta TİP Genel Başkanı Erkan Baş ve Yugoslavya'dan Türkiye'ye göç eden bütün Boşnaklardan ve diğerlerinden özür dilemelidir." 


Haber: Doğan Prepol Poroviç
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163