BAYRAKLI’DA 19 MAYIS COŞKUSU

 Bayraklı’nın önümüzdeki 5 yıl içinde bambaşka bir ilçe olacağını vurgulayarak, gençliğe çocuklara sahip çıkacaklarını belirten Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Bize inanın, yolumuz Mustafa Kemal’in, Bayraklı’ya hizmetin yolu. Her şey çok güzel olacak” diye konuştu.

Bayraklı Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı çeşitli etkinliklerle kutladı. Etkinliğe Başkan Sandal’ın yanı sıra CHP Bayraklı ilçe Başkanı Cemalettin Alper, İyi Parti Bayraklı ilçe Başkanı Erdinç Çobanoğlu, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilci ve üyeleriyle çok sayıda vatandaş katıldı. Bayraklı Sevgi Yolu Atatürk Anıtı önünden kortej yürüyüşüyle başlayan kutlamalar, Bayraklı iskelesinde düzenlenen gösterilerle renklendi. Korteje Mustafa Kemal Anadolu Lisesi bandosu ve Çarşamba akşamı bisikletçileri de Değirmen Kafe’den Bayraklı İskele’ye kadar sürdükleri bisikletleriyle destek verdi.  Bayraklılı gençler yaktıkları meşalelerle milli mücadelenin 100’üncü yılında karanlığı Bayraklı’dan aydınlattı. Bayraklı Belediye Tiyatrosu +1 farkındalık grubu kursiyerleri ritim ve tiyatro gösterileriyle beğeni topladı. Dans ve halk oyunları ekiplerinin performansları da izleyenlerden tam not aldı. Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği kursiyerlerinin özel konseri büyük alkış alırken ayrıca, işitme engelliler için de bir eğitmen etkinlikte sahneden anlatımda bulundu.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ

Törende yaptığı konuşmada önümüzdeki yıllarda Bayraklı’da milli bayramların daha geniş katılımlarla ve büyük etkinliklerle kutlanacağını ifade ederek, milli mücadele uğrunda ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “19 Mayıs 1919 tarihi milli mücadelenin 100’üncü yılı. Yıl 1919 ve milli mücadele meşalesi Samsun’da yakılıyor. İki önemli nokta var: Bir millilikten, iki mücadeleden söz ediyoruz. Bütün tersanelerin işgal edildiği, bütün haberleşme kaynaklarına el konulduğu, bütün iktidarın işbirlikçilerle işbirliği yaptığı bir dönemde milli olmak başlı başına bir erdem, başlı başına bir onurdur. Mücadele dediğiniz noktada da milletin bu yokluk ve sefalet içerisinde, askerlerinin terhis edildiği bir ortamda her iki mücadeleyi birleştirip, ulusal kurtuluş mücadelesini başlatan Ulu Önder Mustafa Kemal ve arkadaşlarının önünde saygıyla, minnetle ve hürmetle eğiliyorum. Onların bu mücadelesi bizim bugüne gelme kaynağımız, birlikte olma günümüz. Bugün oradan aldığımız bu onuru, şerefi, birlikteliği, cumhuriyeti korumak hepimizin öncelikli görevi. Bu uğurda ne gerekiyorsa, şovdan ziyade elimizi taşın altına koyarak, üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu tüm vatandaşlarımıza beyan ediyorum” dedi.

SÖZ VERİYORUZ: HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

“Gençlerimize ve çocuklarımıza sahip çıkacağız” diyerek sözlerini sürdüren Sandal, “Bizim ‘Dünya çocuk ve gençlik kenti Bayraklı’ projesiyle aslında üzerinde durduğumuz tek şey, çocuklarımızı ve gençlerimizi Ulu Önder Mustafa Kemal’in gösterdiği yolda eğitebilmek ve bu kültürel mirası gelecek kuşaklara doğru teslim edebilmek. Bu yüzden 24 mahallede kreş kurmak istiyoruz. Bugün şartlarımız biraz zor olabilir. Farklı sıkıntılarımız, sorunlarımız, dertlerimiz olabilir. Ama şundan emin olun ki arkadaşlar, biz bu görevleri isterken dertleri de sıkıntıları da biliyorduk. Ne olup biteceğinin farkındaydık. Sizlere söz veriyorum. Bayraklı önümüzdeki 5 yıl içinde başka bir Bayraklı olacak. Yatağa aç giren vatandaşımız olmayacak demiştim, göreceksiniz; bu meseleyi 5 yılda çözeceğiz. Okula gidemeyen çocuklarımızla ilgili verdiğimiz sözlerin tamamını tutacağız. Bize inanın, güvenin. Yolumuz belli. Yolumuz Cumhuriyetin, Mustafa Kemal’in ve Bayraklı’ya hizmet yolu. Söz veriyoruz: Her şey çok güzel olacak” dedi.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163