CHP BAYRAKLI ADAYI SERDAR SANDAL'DAN ADAYLIĞI İLE İLGİLİ İLK AÇIKLAMA
CHP BAYRAKLI ADAYI SERDAR SANDAL'DAN ADAYLIĞI İLE İLGİLİ İLK AÇIKLAMA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un saat 11:00'da yaptığı açıklamada, Bayraklı'nın Adayı Serdal Sandal oldu. CHP'den uzun bir süredir devam eden Bayraklı krizi Serdar Sandal'ın açıklanmasıyla son buldu.

PARTİMİN EMRİNDEYİM
CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal, "Partimin emrindeyim. Partimiz programında neyi öngörüyorsa, nasıl bir belediyecilik öngörüyorsa, hep birlikte, kimseyi ötekileştirmeyen bir anlayışla belediyeyi yönetmeye talibim. Daha sonra detaylı bir açıklama yapacağım" dedi. Sandal, sürpriz bir aday olarak değerlendirilmesiyle ilgili de "Bu sonuçta demokratik bir yarıştır. Hepimiz örgütten geliyoruz. Çok değerli arkadaşlarımız vardı. Genel Merkezimizin takdiri bu yönde oldu. Saygı duymak lazım. Bütün arkadaşlarımızla kol kola yürüyeceğiz" diye konuştu.SERDAR SANDAL KİMDİR? NERELİDİR? NE İŞ YAPAR?
1969 Tunceli doğumlu, evli ve bir çocuk babasıdır. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü mezunudur. 15 yıl özel eğitim kurumlarında matematik ve geometri alanlarında öğretmenlik yaptı. Lise müfredatına uygun matematik ve geometri ders kitapları yazdı.Öğretmen arkadaşlarıyla kurduğu dershanenin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüttü.Bu görevin akabinde İzmir Ticaret Odası meclis üyeliği ile, daha sonra da eğitim komite başkanlığı görevlerini yürüttü.Siyasal çalışmalarına üniversitede öğrenci dernekleri ve kitle örgütlerinde çalışarak başladı. Bilses Vakfı Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nde de aktif olarak çalıştı. İki dönem SHP İl Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinin ardından, 3 dönem CHP İl Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. 2014 yerel yönetim seçimlerinde parti genelgesine uygun olarak, partideki il başkan yardımcılığı görevinden ayrılarak Bayraklı ilçesi belediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulundu. Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezi (ÇİBEM) kuruluşunda aktif görev alırken, 2019 seçimlerinde de yeniden Bayraklı'da başkanlığa talip oldu. 

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163