CHP BUCA GENÇLİK KOLLARI HAK-HUKUK-ADALET DEDİ İSTİFA ETTİ

CHP BUCA GENÇLİK KOLLARI HAK-HUKUK-ADALET DEDİ İSTİFA ETTİ

CHP Buca Gençlik Kolları başkanı Can İrat; ‘Hiçbir siyaset küçük bir kız çocuğunun ne gülüşünden ne de bir damlacık gözyaşından daha değerli değildir!’

CHP Buca Belediye Başkanı olarak MYK ve PM den adı çıkan Suat Nezir’in adı son saat te YSK ya verilen listede adının olmaması Buca’da yaşayan yurttaşlar gibi CHP Buca Gençlik Kolları ve Yönetimi de bu yanlışlığa duyarsız kalmayarak yönetimden topluca istifa ettiler.CHP Buca Gençlik Kolları Başkanı Can İrart koyla ilgili yaptığı açıklama;

‘İlçemizde yaşanan aday değişikliğinin partimize ve ilçemize olumsuz yansımaları kararın duyulmasından itibaren artarak devam etmektedir. Ankara ve İzmir'de yapılmış olan aday tanıtım toplantısında göğsümüzü gere gere destek verdiğimiz adayımız, aday değiştirme sürecinin son günü ve son saatinde mağdur bırakılmıştır. Ne partililerimiz, ne Buca halkı ne de gençlik kollarındaki partimizin genç neferleri bu durumdan memnun değiller. İlçe binamızda yoğunlaşan tepkiler İl Başkanlığı binası önünde artarak devam etmişti. Bugüne kadar süregelen tepkiler hemen hemen her platformda karşımıza çıkmaktadır.

Oysa ki geri çekilmesi gibi bir durum söz konusu olmaksızın adaylıktan alınan Suat Nezir ile halkımızın güzel günlere olan umudu artmış ve aday olarak atandığından itibaren Buca'nın 47 mahallesinde ikâmet eden vatandaşlarımız açılan seçim ofislerini bir an olsun boş bırakmamışlardı. Karar değişikliği ile partimiz ciddi tepkiler toplamaya devam etmektedir.Gençlik Kolları Başkanı İrat sözlerini şöyle sürdürdü;

Aday olarak atandığı günden itibaren hep birlikte seçim zaferi atmosferi taşıyan mahalle toplantılarını yaptığımız, sivil toplum kuruluşları ile görüştüğümüz, Bucalı geçmişi ile de teveccüh toplayan Suat Nezir'in değiştirilmesinin ardından alanlarda başarılı bir seçim çalışması yürütme imkânı kalmamıştır.

Biz gençler siyaseti dürüst, onurlu ve ilkeli duruşun topluma yayılması amacıyla yaparken, bazı makam sahiplerinin yaptıkları hileleri görmek bizi onlar adına da utandırmıştır.

Bu operasyonu eğip bükmenin bir anlamı yoktur, yapılan şey düpedüz siyasi kapkaçtır. Bu nedenle partimizin evladı Suat Nezir'in, ailesinin ve sevenlerinin kırılan onur ve itibarının kendilerine tekrar iade edilmesi gerekir.

Bugün Suat Nezir'e karşı yapılan bu kapkaç operasyonunun ilerde biz gençlerin de başına gelmeyeceğinin garantisini bize kim verecek! Bizim siyaseti yozlaştıranlara karşı ses çıkartmayanlardan alacak bir dersimiz yoktur! Fakat onlar gençliğin dinamik ruhu ve temiz siyasetinden ders çıkarmalıdırlar.

Kilometrelerce yolu hak-hukuk-adalet sloganları ile yürüyen sayın genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu eğer bugün yanıltılabilecek bir noktaya getirilmişse yanıltanlara karşı gereken ne ise o yapılmalıdır. Aksi takdirde Buca'ya ve Bucalı partililere karşı haksızlık-hukuksuzluk-adaletsizlik yapanlar halkın teveccühü ile karşılaşamazlar.

Bu süreçte gençlik kolu yönetimi olarak alanda çalışma yapma olanağımız kalmamıştır çünkü Suat Nezir ile çalışma yaptığımız mahallelerde ikamet eden vatandaşlar gelinen noktanın vahametinden bihaber değildirler. Elimizde yaşanan bu kapkaç olayına karşı onları ikna edecek bir argüman bırakılmamıştır.

Türkiye Cumhuriyetini kurmakla kalmamış onu dünya devletleri karşısında dikkate alınacak bir noktaya taşımış olan Cumhuriyet Halk Partisini bu şekilde yıpratmak isteyenler en başta bu partinin genç evlatlarına hesap vermek zorundadırlar.

Hiçbir siyaset küçük bir kız çocuğunun ne gülüşünden ne de bir damlacık gözyaşından daha değerli değildir!

İnsanı insan yapan değerler hileli siyasetin çok ötesinde bir anlam taşır. Biz partinin genç evlatları olarak Suat Nezir'in kızının gözyaşında dahi Buca'ya yapılan haksızlığı çok net görebiliyoruz. Çocuklarımızın istikbali için siyaset yapan biz gençler, bu partide hileli siyaset yapmak isteyenlerin her zaman karşısında olacağız! Aldığımız istifa kararı ilkeli siyasetten ayrılmayacağımızın bir teminatı olarak düşünülmeli ve siyasete bir nokta değil olsa olsa virgül koymak olarak değerlendirilmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle sürdürmekte olduğumuz görev olan Gençlik Kolları Yönetiminden istifa ettiğimizi fakat Cumhuriyet Halk Partisi'nden ayrılmayacağımızı, sosyal demokrasiden, Atatürk ilke ve devrimlerinden hiçbir zaman ayrı düşmeyeceğimizi belirtir kamuoyuna saygılarımızı sunarız.’ Dedi 


Haber:Doğan Prepol
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163