CHP İzmir'de Yeni İl Başkanı “Güven” Oldu
 CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel’in görevinden istifa etmesi sonrası, CHP İzmir İl Başkanlığın da olağanüstü toplanan CHP İzmir İl Başkanlığı görevine, Örgütten sorumlu il başkan yardımcısı Asuman Ali Güven oybirliğiyle seçildi.

CHP İzmir İl Yönetim Kurulu, Alaattin Yüksel’ in görevinden istifası sonrası, Parti tüzüğünün 42. Maddesi -C- bendi uyarınca yeni CHP İzmir İl Başkanını seçti. Buna göre olağanüstü yönetim kurulu toplantısına katılan kurul üyelerinin tamamının oyuyla, CHP İzmir’in yeni başkanı, Örgütten Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Asuman Ali Güven oldu.
CHP İzmir de il yönetimi başkan seçti

TEŞEKKÜR VE UYUM MESAJI
CHP İzmir’in yeni başkanı Asuman Ali Güven yaptığı kısa değerlendirmede “İl Başkanımızın istifasına üzüldük. Onun başkanlığında İzmir’de ses getiren büyük işlere imza atan çok uyumlu bir yönetimimiz vardı. Kendisinin istifası sonrasında kurumsal yapımızın devamı, parti çalışmalarımızın aksamaması ve partimizin zarar görmemesi için olağanüstü toplantıyla arkadaşlarımın oybirliğiyle bu onurlu ve önemli göreve layık görüldüm. Tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. En baştan beridir süren uyumlu çalışmamız hem il yönetim kurulumuzla,, hem ilçe başkanlıklarımız ve belediye başkanlarımızla, hem de genel merkezimizle artarak devam edecektir. Yine CHP’ye ve İzmir’imize yakışan çalışmalarla halkımıza hizmet etmeye, demokrasi, cumhuriyet, laiklik ve adalet için mücadele vermeye devam edeceğiz” dedi.

CHP olağanüstü kurul toplantısına 23 yönetim kurulu üyesi katılırken, toplantıya mazeretleri sebebiyle katılamayan tüm kurul üyelerine telefonla ulaşılarak onaylarının alındığı belirtildi.
Bu arada CHP Genel Merkezi'nin İl Yönetimi'ne seçim yapılmaması yönünde talimat verdiği İl Yönetiminin buna rağmen seçim yaptığı ileri sürüldü. Genel Merkezin yapılan seçimi onaylamayacağı ve İl Yönetimini istifaya davet edeceği, istifa kararı çıkmazsa İzmir İl yönetiminin görevden alınacağı konuşuluyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×