CHP İzmir saldırı noktasında terörü lanetledi

İzmir; Bayraklı Adliyesi’ne düzenlenen hain saldırı sonrası şehitlerini uğurluyor.

İzmir dün Adliye C Kapısı önünde gerçekleşen hain saldırısıyla sarsılmış, teröristlerle kahramanca çatışan Şehit Polis Fethi Sekin ile mübaşir Musa Can şehit olmuştu. 
Görüntünün olası içeriği: 16 kişi
Saldırıda yaralanan ve hayati tehlikeleri bulunmayan 9 kişinin ise tedavisi sürüyor. 
Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

İzmirliler bugün şehitlerine olan son görevini yerine getirmek için Bayraklı’daki Adliye Sarayı’na akın etti.
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Alanda ilk anma törenini CHP İl Örgütü gerçekleştirdi. Çatışmanın yaşandığı alana karanfillerin bırakıldığı ve şehitler için dualar okunan buluşmaya CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP İl Başkanı Asuman Ali Güven, CHP İzmir Milletvekilleri, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Sırrı Aydoğan, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, parti yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BU HALK ŞİDDETE BOYUN EĞMEYECEK Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, ayakta duran insanlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran burada yaptığı konuşmada, “Önce İstanbul şimdi de İzmir’deki terör eylemini lanetliyoruz. Fethi Sekin, dün burada eşsiz bir mücadele vermiştir. Yıllar önce ilk kurşunu atan Hasan Tahsin gibi göğsünü siper etmiş, daha büyük bir faciayı önlemiştir. Terörü bitirme konusunda hükümete dün nasıl destek verdiysek bugün de vereceğiz. Bağımsızlık savaşı veren bu halk, şiddete boyun eğmeyecek. Bir daha şehit haberi duymak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Cankurtaran Türkiye'nin terör ve şiddete asla boyun eğmeyeceğini söyledi. Terörle mücadele konusunda dün hükümete nasıl tamamıyla destek olacaklarını bildirdilerse bugün de aynı desteği vereceklerini belirten Cankurtaran, "Kurtuluş savaşında bu ülke nasıl tek yumruk olarak birlik olduysa bugün de tüm siyasi partiler bir görev olarak o birlik için uğraşacaklar ve teröre yenilemeyeceklerdir. Onlar İzmir'in Türkiye'ye kazandırdığı kahramanlardan biri olarak anılarımızda yaşacaktır. Adliye çalışanı Musa Can ve Şehit polis Fethi Sekin'e Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum" dedi.

ÜLKEYİ TERÖRE TESLİM ETMEYECEĞİZ

CHP İl Başkanı Asuman Ali Güven burada yaptığı açıklamada, "Lanet olasıca terör, onu engelleyemeyen iktidar bu konuda hala yanlış yapmaya devam ediyor. Reina gibi İstanbul'un göbeğindeki Ortaköy'deki katliam yapabilen bir terörist hala yakalanamadı. Böyle bir ülke, böyle bir yönetim, demokrasi olur mu? CHP'nin, İzmir'in Türkiye'nin artık tahammülü kalmamıştır. Sorumlular derhal istifa etmelidir. Hala terörle uğraşacağımıza Anayasa ile, tek adam yönetiminin Türkiye'ye getirmekle uğraşıyorlar. Siyasal iktidar bu Anayasa teklifini derhal geri çekmelidir. Terör belası ile uğraşmalıdır" dedi. Atatürk'ün 'Yurtta sulh cihanda sulh' ilkesiyle hareket ederken Türkiye'nin hiçbir zaman başının derde girmediğini belirten Güven, Türkiye'nin hep komşularıyla dostane ilişki içinde olduğunu söyledi. Güven, "Ancak bugün komşularla olan savaş devam ettiği sürece Türkiye'de her gün terör belası ile karşı karşıya kalacağız. Her gün bedel ödeyeceğiz. İzmir teröre teslim olmayacaktır" dedi.
CHP'liler 'Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek', 'Hükümet istifa' sloganları attı.
YİĞİT POLİSİMİZ KATLİAMI ENGELLEDİ
İzmir'in Cumhuriyet'in, demokrasinin kalesi olduğunu belirten Güven, "Asla İzmir'i teröristler, yobazlar, gericiler, faşistler teslim alamaz. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın demokrasi. Yiğit bir polisimiz yiğit bir direnişle katliamı önledi. Peki bu iktidar nerde? Peki bu iktidar terörü önlemek konusunda ne yapıyor. Maalesef görev ve sorumluluklarını yerine getirmiyor. Hesap da vermiyor. Parlamento'da da hesap vermiyor. Akılları fikirleri başkanlık konusunu gündeme getirmekte. Başka bir şey düşünmüyorlar. İnşallah CHP ve vatanına, demokrasisine milletine bağlı milletvekilleri çıkacak bu Anayasa'nın parlamentodan geçmesine müsaade etmeyecek. MHP'li milletvekillerinden de onurlu bu davranış bekliyorum" dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×