CHP'liler plaja girip mitinge çağırdı

Hafta sonu olması nedeniyle binlerce tatilcinin akın ettiği Ilıca Plajı'nda, 
CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, CHP İlçe Başkanı Ekrem Oran, Çeşme İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülseli Saatli, Gençlik Kolları Başkanı Enis Tepekule, CHP Kadın Kolları MYK üyeleri Perihan Yardımcı ile İlknur Savcı, CHP İzmir İl Kadın Kolu Başkanı Nurşen Balcı, Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar, Parti Meclisi eski üyesi Hüseyin Saygılı ve partililerin katılımıyla yapılan mitinge davet etkinliğine CHP İzmir İl Kadın Kolları da destek verdi.

CHP İlçe Başkanı Ekrem Oran ve partililer, Ilıca Plajı'ndaki tatilcilere miting bildirilerini vererek, cumhuriyet ve demokrasiye el birliği sahip çıkmak için 4 Ağustos Perşembe günü Gündoğdu Meydanı'nda birlikte olmaya davet ettiler. 
Başlıksız-1
Başlıksız-1

Güneşlenen, denizden yeni çıktığı için kurulanan vatandaşlar, davet broşürünü gülümseyerek aldı. CHP Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran, içinden geçilen süreçte emperyalist aklın, her çağda değişik yöntemlerle Türkiye Cumhuriyeti'ni hedef almayı sürdürdüğüne ve emellerine ulaşmak için her türlü hainliği yapabileceklerine tanıklık edildiğine dikkat çekti.

CHP Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran şöyle devam etti:"Uçaklarımızı, tanklarımızı ele geçiren hainlerce, milli egemenliğimizin kalbi Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin bombalandığına şahit olduk. Misak-ı Milli sınırlarımızın, Kemalist devrimlerin, laik, demokratik, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin 78 milyon için hayati önemde olduğunu bir kez daha hissettik. Şimdi, Deniz Gezmiş'lerin, Nazım'ların dediği gibi 'Ne şeriat, ne darbe, Yaşasın laik, demokratik, tam bağımsız Türkiye' diye haykırmak için Büyük Demokrasi Buluşması gerçekleştiriyoruz. Hangi inançtan, etnik kökenden ya da siyasi görüşten olursa olsun, yüreği bu vatan için çarpan herkesin, elinde Türk bayrakları ile vatan sevgisini, bağımsızlık aşkını bizimle birlikte tüm dünyaya bir kez daha haykıracağına inanıyorum."

Başlıksız-1

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×