İZMİR BOSNA SANCAK DERNEK BAŞKANI ABDULLAH GÜL 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

İZMİR BOSNA SANCAK DERNEK BAŞKANI ABDULLAH GÜL 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI


BOŞNAKLARIN İZMİR’DE Kİ BAŞKANI GÜL’DEN ÇALIŞAN GAZETECİLERE KUTLAMA 

                 

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle bir mesaj yayınladı. Gül,’ Gazetecinin bağımsızlığı toplumun haber alma özgürlüğüdür.’

 

Dernek Başkan Abdullah Gül mesajında şöyle dedi; 

“10 Ocak 1961 Çalışan Gazetecilerin haklarının yasallaştığı kanunun kabul edildiği tarihtir. Basın yayın kuruluşları yurttaşlarımızın haber alma ihtiyacını karşılamaları açısından son derece önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

Gazetecinin bağımsızlığı toplumun haber alma özgürlüğüdür.

Basın yayın kuruluşlarımızın bu görevi yerine getirmesinde en büyük katkı ise bu kurumlarımızın isimsiz kahramanı olan siz emekçi arkadaşlarımızındır. Demokrasinin olmazsa olmazı cefakâr basın emekçilerinin ne zor şartlar altında çalıştığını tahmin edebiliyorum.

Basın yayın kuruluşları ve buralarda görev yapan arkadaşlarımız her anlamda bağımsız ve özgür olmalarına inananlardanım. Özgür ve bağımsız olmamaları halinde, haberleri yorum katmadan, olduğu gibi ve tarafsız olarak halka aktarmadıkları toplumumuza karşı olan görevlerini tam ve sağlıklı olarak yapmış sayılmazlar.

Basınımızın topluma karşı ciddi sorumlulukları vardır. Tarihin her döneminde bu sorumluluk var olmuştur.

Demokrasinin temel taşlarından özgür haberleşmeyi ve toplumumuzun doğru bilgilendirmesini sağlayan değerli basın mensuplarımızın ve basın yayın kuruluşlarının her kademesinde görev yapan tüm emekçi arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, sağlık ve mutluluk dileklerim” dedi. 


Haber:Doğan Prepol
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×