İzmir Buca İlçesinde kurulan kumpas mı iptal ettirdi!

İzmir Buca İlçesinde kurulan kumpas mı iptal ettirdi!

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu İzmir mitinglerini iptal etti. Yapılan açıklamada CHP liderinin İzmir'de 5 ve 13 Mart tarihlerinde yapmayı planladığı iki mitingi iptal etmesi İzmir’de şok etkisi yarattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir mitinglerini Tuncay Özkan ve İl Başkanı Deniz Yücel, Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ’ın Buca’da Suat Nezir’e kurdukları kumpas mı iptal ettirdi?

İzmir mitingleri neden iptal edildi, konu İzmir siyasetinin birinci maddesi oldu.CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Suat Nezir’in elini Buca Belediye Başkanı adayımız diye Ankara ve İzmir’de elini kaldırmış olmasına rağmen ‘Biz Kaç Kişiyiz’ hareketi lideri aynı, İzmir Milletvekili ve CHP Genel Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, CHP İl Başkanı Deniz Yücel ve CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ’ın kurduğu kumpas nedeniyle Suat Nezir'in Buca adaylığının iptal edilmesinin büyük rol oynadığı İzmir’de konuşuluyor.

Suat Nezir’e kurulan kumpas sonunda Tuncay Özkan bir Avukatını Buca Belediye Başkan adayı göstermesi bir Avukatını İstanbul dan getirip Buca da Meclis Üyesi yazması, İzmir de bir türlü yer bulamadığı Konak eski ilçe Başkanı, Karabağlar Belediye Başkan aday adayı ve son olarak ta Buca Belediye Meclis Üyesi olarak listelerde yer aldığı söylenen Şakir Başak. Bu atamalar da CHP İzmir içinde rahatsızlıkları da beraberinde getirdi.

Nezir’e son saat te kurulan kumpas yalnızca CHP içinde eleştirilmediği görülüyor. İktidar Partisi tarafından da eleştirildiği gibi birçok platformda kullandığı görülüyor.

CHP içinde ise Kılıçdaroğlu'nun yapılan kumpasa alet olduğu ve özellikle Nezir'i destekleyen, yaklaşık 70 Göçmen dernek ve Federasyonun yanı sıra diğer hemşeri derneklerinin de mitinglerde yuhalamasından korktuğu için İzmir'e gelmek istemediği de konuşuluyor.

Buca'da yaşanan bu skandalın ardından CHP İzmir Milletvekillerinden Atila Sertel, Bedri Serter,  Tacettin Bayır, Sevda Erden Kılıç, Mehmet Ali Çelebi, Kani Beko, Kamil Okyay Sındır, ve Özcan Purçu, Nezir'e yapılanları yanlış bulduklarını parti yönetimine ifade etmişlerdi.

Yapılan kumpası görmezden gelmeyen CHP Buca Gençlik Kolları Başkanı Can İrat ve Yönetim Kurulu olarak topluca istifa etmeleri.

5 - 13 mart tarihlerinde yapılacak iki mitingini iptal eden Kılıçdaroğlu, İzmir’e gelecek mi? Gelecekse ne zaman gelecek? Merak konusu oldu.

Suat Nezir’e uygulanan bu kumpas parti içinde büyük rahatsızlıklar yarattı.

Buca da yaşanan bu rezaleti CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır ne güzel özetlemiş;
"Kariyer hırsı ve bir daha seçilme garantisi yüzünden birileri kibriti çaktı. Buca yanıyor şu anda, onu nasıl söndüreceğiz?".

CHP Yerel seçimleri bıraktı, Partiyi ele geçirme savaşları başladı, Bunun başını da ‘Biz Kaç Kişiyiz’ ekibinin lideri, İzmir Milletvekili CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın çektiği birçok ilçede çalışmalar yaptığı konuşuluyor.

  

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163