İzmir'de Bornova'lı Kadınlar Başkanlığa Hayır! Boyun eğmeyeceğiz!Teslim Olmayacağız dediler
CHP Bornova İlçe Başkanlığı binasında düzenlenen İlçe Kadın Kolları toplantısında partililerle birlikte 'Hayır' yazılı dövizleri açan CHP Bornova İlçe Kadın Kolları Başkanı Serap Balcı, referandumda 'hayır' oyu verilebilmesi için kampanya başlattıklarını duyurdu.
Toplantıya İlçe Kadın Kolları Başkanları, İl Kadın Kolları üyeleri, İlçe Belediye Meclis üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve yaklaşık 200 kişi katıldı.
Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, oturan insanlar

Mecliste yaşanan şiddet görüntülerinin başkanlık sisteminin ayak sesleri olduğunu vurgulayan Balcı "Ülkece çok kötü koşullarda yaşıyoruz. Bizleri umutsuzluğa sürükleyecek onlarca şey var yaşamımızda… Ama Biliyorum ki boyun eğmeyeceğiz, biliyorum ki mücadele edeceğiz. Biliyorum ki meydanı asla boş bırakmayacağız.  Arkadaşlar bugün burada bir amaç için toplanmış bulunmaktayız. Ülkemizin içinde bulunduğu ortamda biz kadınlara her yönden daha çok ihtiyaç vardır. Birlik içinde el ele bu işi başarmalıyız. Ülkemizi aydınlık yarınlara taşımayı hedeflemiş, bu yola baş koymuş sevgili kadın arkadaşlarım İnanırsak, çalışırsak, birbirimize güvenirsek bunu başarırız. Bu hedefe ulaşmak için çıkacağımız uzun maratonda ben sizlere inanıyorum. Cumhuriyetimizi koruma ve kollama göreviyle karşı karşıya olduğumuz bu günlerde Sizlerle bir arada olmak bizlere güç veriyor, ümit veriyor ve inanç veriyor.. 
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve oturan insanlar
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Toplum üzerinde kurulmaya çalışılan bu karanlık atmosferi parçalayacağız. Bu puslu ve karanlık havayı Cumhuriyet Halk Partililer ve biz direnen kadınlar aydınlatacağız. Kısaca övünçle ve güvenle diyorum ki, güzel günler göreceğiz. 
Her zaman her yerde birlikte omuz omuza bir mücadele için bu daha başlangıç!" dedi.
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, iç mekan
CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar ise  "Bugün tarihin bize yüklediği sorumlulukla buradayız.Türkiye Cumhuriyeti 140 yıllık parlementer sisteminin, 94 yıllık cumhuriyetin,71 yıllık çok partili demokrasinin tasfiye edilme tehlikesi ile karşı karşıyadır" dedi. 
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi

"Tarihin en zorlu dönemlerinden birini yaşıyoruz." diyen Kavalar,  "Bu ülkenin huzursuz olma nedeni AKP’nin kendisidir! Bu ülkede toplumsal barış ve huzura dinamit koyan AKP’dir. Ülkeyi yangın yerine çeviren AKP’nin bizzat kendisidir. Bu anayasada halk yok. Sadece bir kişi var. O da Kendisi…Bu Anayasa değil O;NAYASA dır. Anayasa değişikliği ile hedeflenen, bir rejim değişikliğidir. Yürütme, yasama ve yargı gücünü tek elde toplayan ve ülkemizi bütünleşmek yerine ayrışmaya götürecek olan bu anayasaya HAYIR! Diyoruz.
Bu ülke halkından varlığını kayıtsız şartsız bir kişiye feda etmesini istiyorlar. HAYIR! bunu yapmayacağız. Varlığımızı bir kişiye teslim etmeyeceğiz.
Çocuklarımızın yarınlarını bir kişinin iki dudağı arasından çıkacak söze bırakmayacağız. Özgürlüğümüzü ve Cumhuriyeti dikta rejimi için feda etmeyeceğiz.

Özgürlük için HAYIR diyeceğiz….Kardeşlik için HAYIR diyeceğiz…Laiklik için HAYIR diyeceğiz…Boyun eğmeyeceğiz! Korkmayacağız.Yılmadan, inatla HAYIR
diyeceğiz!Dikta anayasasına karşı mücadele ederek biz kazanacağız!Demokrasiden yana olan herkesi anayasa değişikliğine karşı birlikte direnmeye çağırıyoruz."

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar
CHP Kadın Kolları MYK üyesi Perihan Yardımcı'da konuşmasında "Bu ülkede yaşayan kadınlar olarak, sizden beklentimiz birlik içinde elele, omuz omuza çalışmanızdır. Cumhuriyet elden giderken kimsenin küsme lüksü yoktur.Cumhuriyetimizi korumak için herkese ihtiyacımız var. Bu işte biz kadınlara büyük görev düşüyor. Örgütlenerek her eve girmeliyiz. Ve HAYIR diyerek karanlıklardan aydınlıklara yürümeliyiz. Gelin siz de umudun bir parçası olun, barışın huzurun elinden siz de tutun. Birileri değil; Türkiye Kazansın" dedi.
Konuşmaların ardından Bornova Kadın Kolu yönetiminin tanıtımı yapıldı. İstifa eden İlçe Kadın Kolunun ardından atanan İlçe Kadın Kolu şu isimlerden oluştu.
İlçe Kadın Kolu Başkanı Serap Balcı, İlçe Sekreteri Funda Sümen Koçyiğit, İlçe Saymanı Özlem Derin, İlçe Eğitim Sekreteri İffet Falay, İlçe Bilişim Sorumlusu Güllü Şenel, Örgütlenmeden sorumlu Başkan Yardımcısı Tülay Kartum, Sultan Sedef Emral Bodur, Gülizar Yıldırım ve Sevim Topaloğlu
Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, açık hava
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, açık hava

Açıklamanın ardından Susma Haykır Başkanlığa Hayır sloganlarıyla Bornova Cumhuriyet Meydanına yürüyen kadınlar burada ellerindeki  "Hayır" dövizleriyle Ata'nın huzuruna çıktılar ve "Atam sana söz veriyoruz. Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatacağız. Başkanlığa geçit vermeyeceğiz" diyerek eylemlerini sonlandırdılar. 
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 23 kişi, açık hava
Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, kalabalık, ağaç ve açık hava
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×