İzmir'liler hayır’a sahip çıkıyor: Hırsız var!
İZMİRLİLER MEYDANA ÇIKTI
16 Nisan gecesinden bu yana referandumdaki şaibeleri ve Yüksek Seçim Kurulu’nu protesto eden İzmirliler, bu akşam Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Binlerce vatandaş YSK’yı istifaya çağırdı ve referandumun iptal edilmesini istedi.

 

Foto: SÖZCÜİZMİRLİLER CUMHURİYET MEYDANI’NDA TOPLANDI
Referandumda birçok sandıkta sahte oy kullanıldığı iddiaları ve Yüksek Seçim Kurulu’nun kanuna aykırı olarak mühürsüz oy zarfları ve pusulalarını geçerli saymasına tepkiler artarak devam ediyor. Bu doğrultuda günlerdir sokaklara akın ederek protesto gösterileri yapan İzmirliler bugün de meydana çıktı. Sosyal medya ve cep telefonlarının Whats App paylaşımları ile haberleşerek organize olan vatandaşlar saat 19:00’da Konak’taki Cumhuriyet Meydanı’nda buluşarak tepkilerini ortaya koydu. Protesto eylemine çok sayıda demokratik kitle örgütü de destek verdi.
 Foto: SÖZCÜREFERANDUMUN İPTALİNİ İSTEDİLER
“Başka Gelecek Hareketi” adı altında birleşen İzmirliler, ellerinde Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve “Boyun Eğme” yazılı flamalar ile çıktıkları meydanda, hile karıştığını öne sürdükleri referandumun iptal edilmesini istedi.

 

basliksiz-1
YSK’YI İSTİFAYA ÇAĞIRDILAR
Meydanı dolduran binlerce vatandaş saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nı söyledi. Halk, “Hayır bitmedi, daha yeni başlıyor” sloganları attı. Vatandaşlar, ellerinde taşıdıkları dövizlerdeki yazılar ve dile getirdikleri sloganlar Yüksek Seçim Kurulu’nu istifaya çağırdı.
 basliksiz-1
İZMİR ‘HAYIR’INA SAHİP ÇIKIYOR


Konuşmacılar, “İzmir hayırına sahip çıkmak için toplandı. Şaibeli seçime dur demek için demokrasi nöbetlerine ve protesto eylemlerimize devam edeceğiz” dediler. Çok sayıda TOMA ve Çevik Kuvvet ekibinin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde, konuşmacılar alandaki emniyet görevlilerini de selamladı. Eylem konuşmaların ardından olaysız sona erdi.
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlarGörüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Foto: SÖZCÜ

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×