İzmir’de “Yılbaşı kutlamayın” diyen gericilere halk müdahalesi
Yılbaşını gerici propaganda için fırsata dönüştürmeye çalışan gericiler İzmir’de meydana çıktı.
Sıla Vakfı imzasıyla hazırlanan ve “Dünyayı kan gölüne çeviren Hristiyanların bayramını kutlamıyoruz” yazan bildirileri dağıtan gericiler, karşılarında OHAL bahanesiyle bildiri dağıtımına dahi saldıran polisi değil, kentlerinde, sokaklarında gericiliğe izin vermeyeceklerini söyleyen Halkevcileri buldu.

Halkevciler, “Burada bu bildirileri dağıtamazsınız. Bu şehirde gericilere, cihatçılara, tecavüzü aklayanlara, kadın düşmanlarına yer yok. Defolup gideceksiniz!” diyerek bildiri dağıtımını engelledi. Gericiler, bildiri dağıtımında ısrar ederken, meydandaki İzmirliler de destek verdi.
Tepkilerin artması üzerine alana gelen polisler, bildiriyi okuyarak “Sıkıntı yok, dağıtabilirsiniz” dedi ve alandan ayrıldı; ancak Halkevciler gericilerin peşini bırakmadı. Bildiri dağıtımını engellemek için nöbet tutmaya başlayan Halkevciler, iki kişiyi bildirilerine el koyarak alandan uzaklaştırdı.
“Çocuklar tecavüze uğradığında, yakıldığında neredeydiniz ey Müslümanlar!”
Kısa bir süre ikinci bir ekip Konak Meydanı’nın yakınındaki caminin önünde aynı bildiriyi dağıtmaya başladı. Halkevciler, bu bildiri dağıtımına da müdahale etti.
Gericilerden birinin “Kadın olduğun için sana bir şey yapmadım, yoksa başka türlü olurdu. Biz Müslümanız” demesine Halkevci Kadınlar’ın yanıtı ise “Siz kız çocuklarını yetişkin erkeklere peşkeş çeken yasaya alkış tutar, Ensar Vakfı’nda çocuklar tecavüze uğradığında göz yumarsınız. Aladağ’da 12 kız çocuğu yanarak öldüğünde neredeydiniz Müslümanlar!” oldu.
Yoldan geçen İzmirliler de grubun etrafını sararak tepkilerini gösterince gericiler alana gelen polisin arkasına sığındı. Polis bildiri dağıtmanın yasak olmadığını savunmaya çalışırken, tepkiler devam edince gericiler alandan ayrılmak zorunda kaldı.
Sendika.Org/ İzmir

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Feridun Erman 1 yıl önce

Devletin polisi kime hizmet ediyor bakar mısınız?? Yazıklar olsun!