İzmirliler tecavüzü AKlatmamak için sokağa çıktı: Yasa Meclis’ten geçmeyecek
İzmir'de Bornova Belediyesi ve CHP’nin çağrısıyla yüzlerce kişi “Çocuklarımızın çıkaramadığı ses olacağız” diyerek Bornova Büyük Park'ta buluştu.  
İzmirliler “Hırsız, katil, tecavüzcü AKPsloganlarıyla ve alkışlarla saat 16.30’da eyleme başladılar.

Eyleme yoğun katılım gösteren kadınlar en önde yer aldı.

Ellerinde döviz, pankart ve flamalarla sloganlar atan Kadınlara çevredeki vatandaşlarda alkışlarla ve dövizlerle destek verdi.Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila,
CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar, CHP Kadın Kolları Genel Sekreteri Ayfer Yılmaz Cömert, CHP Kadın Kolları MYK üyesi Perihan Yardımcı, CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı ile İl Kadın Kolları yöneticileri ve İzmir İlçe kadın Kollarının da katıldığı eylemde yapılan açıklamada, yasanın tecavüzcüyü teşvik yasası olacağı belirtildi. 


AKP’nin Türkiye’yi Ortaçağ karanlığına çekmeye çalıştığı belirtilen açıklamada, “Buradan bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. Bir an önce attığınız bu yanlış adımdan vazgeçin. Tecavüz insanlık suçudur. Bu suçu her kim işliyorsa affedilmesini gerektirecek hiçbir mazeret olamaz” denildi. Açıklama sık sık “Bu yasa Meclis’ten geçmeyecek”, “Ensarcı, tacizci, tecavüzcü AKP”, “Ensarcı değil, laik Türkiye” sloganlarıyla bölünürken, 22 Kasım Salı günü saat 10.30’da Meclis önünde yapılacak eyleme çağrıyla sonlandırıldı.


Kadınların öfkesi dinmiyorAçıklamanın sonlandırılmasının ardından kadınlar; sloganlarla, alkışlarla, şarkılarla eylemi sürdürdü.


“Öfkemiz dinmiyor” diyen kadınlar istismarı, tecavüzü, tacizi savunan Saray iktidarına seslendi: “Tayyip kaç kaç kaç, kadınlar geliyor.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×