'Kooperatifler memleketlerini kalkanıdır'

Şafak Sol, Kadın Kooperatiflerinin CHP Genel Merkezi tarafıdan yeniden canlandırılma gayretlerinden sonuç alınmaya başlandığının altını önemle çizdi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’un baş danışmanı Fatma Köse’nin sorumluluk alanlarından biri olan Kadın Kooperatiflerinin sorunları ile tek tek ilgilenmesinin ülke genelinde büyük gelişme gösterdiğini hepimiz biliyoruz.

 

Pandemi döneminde kadın kooperatiflerinin de zor durumda kaldığına dikkat çeken Sol” Her yıl on binlerce kadına ulaşarak sosyal ve ekonomik olarak güçlenmelerini sağlayan kadın kooperatifleri Koronavirüs salgınının meydana getirdiği  krizden büyük oranda etkilendi.  İşlerini durdurmak veya yavaşlatmak zorunda kalan kadınları desteklemek için ulusal düzeyde işlevsel projelerle Kadın kooperatifleri birbirleri ile hızlı, kolay ve güvenlik içinde iletişime geçebilecekler. Fikir alışverişinde bulunacak ve böylece birbirlerinin gelişiminde katkıda bulunacaklardır. Kadının ekonomik ve sosyal  yaşamda güçlenmesi için il, ilçe ve köylerdeki kadınların buluşacağı iletişim kanallarının oluşturulması ile ürerim, pazarlama ve satış süreçlerinin akıcılığını maksimumda tutacak. Bunun için el birliğiyle ulusal ve yerel çalışmaların hızlandırılması ön plandadır. ’.  dedi. Kooperatiflerdeki sorunların temelinde yaşanan sorunların sık sık Meclis”e taşınması kadının varlığının arttırılması, tarımsal ve diğer alanlarda kooperatifçiliğin sorunlarının giderek çözüleceğine inanıyorum. dedi Bunun için her ilin millet vekillerinin yapabilecekleri illaki olacaktır. Bu mücadelede herkesin el birliği ile destek vermesini bekleyen onlarca kadın onlarca kooperatif var. diye sözlerine ekledi. 


Haber:Yunus Karakaya
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163