Olgun Atila  “Her Şey Bornova, İzmir ve Türkiye için!!! “ diyerek yola çıktı

2014 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesi CHP'de aday adaylık başvuruları 2 Eylül 2013'te biterken İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Yüksek Mimar Olgun Atila'da "Her Şey Bornova, İzmir ve Türkiye için!!! " diyerek Bornova Belediye Başkan adaylığı için başvurusunu yaptı.

Eşi ve çocuklarıyla birlikte CHP Bornova İlçe Başkanlığı'na giden Olgun Atila, resmi başvuru dosyasını CHP Bornova İlçe Başkanlığı'na  teslim etti. Bornova için yola çıktığını belirten Olgun Atilla, "Doğup büyüdüğüm şimdi de çocuklarımı büyüttüğüm Bornovamıza, en mükemmel belediyecilik tecrübesini yaşatmak için adaylık başvurumu yaptım" diye konuştu.

Bornova’nın sorunlarını en doğru ve hızlı çözümü üretmek için çalışacaklarını vurgulayan Olgun Atila, "Halkımızla el ele ilçemizi çok daha ileriye ve iyiye ulaştırmak istiyoruz. Bornovamıza hak ettiği projeleri sunarak ilçemizi geliştirmek için hareket edeceğiz. Bu bağlamda barış, birlik, beraberlik, dayanışma ve ekip çalışmasıyla halkımızı kucaklamak için 2014 yeler seçimlerinde ilçemize hizmet etmek amacıyla CHP Bornova İlçe Başkanlığı'na adaylık başvurumu yaptım. Halkımıza ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" diyen Olgun Atila sözlerini şöyle sürdürdü. "Gezi olaylarında görüldü ki mimari ve şehircilik görgünüz yetersizse kentlerimizi, coğrafyamızı, doğamızı mahvediyorsunuz, kentleri çirkinleştiriyorsunuz ve insanları isyan etme noktasına getiriyorsunuz. İşte bu noktada gezinin verdiği bu mesaj doğrultusunda aday olmaya karar verdim.  Gezi; değişin, gençleşin, yenilenin mesajı veriyor. İnsanı ve doğasıyla barışık yaşam kalitesi yüksek şehirler istiyorum diyor. Parkımız, çevremiz, komşumuz ile barışık, betonlar arasında  sıkışmadığım şehirlerde yaşamak istiyorum diyor. Mutlu yaşayabileceğimiz şehirler planlayın diyor. İnsan odaklı kentsel politikalar üretin diyor. İşte böylesi bir ortamda; bende bir mimar olarak, bir siyasetçi olarak gezinin verdiği bu mesaj doğrultusunda yeni bir tarihsel dönemin perdesi aralanırken bana görev düştüğünü düşünerek aday olmaya karar verdim. Bu anlamda Bornovalıların haklarının korunduğu, onlara en iyi yaşam koşullarının sağlandığı, kent dokularına, yapılarına, kendisine ve komşusuna, geçmişine ve geleceğine sahip çıkan insanlardan oluşan bir kenti yaratmak için yola çıktım. Yaşanabilir, uyumlu, güzel ve sağlıklı bir Bornova'yı  tüm halkımızın işbirliğiyle oluşturacağız.

Her Şey Bornova, İzmir ve Türkiye için!!!"


Olgun Atila kimdir..
1976 Bornova doğumlu, Evli 2 kız çocuğu babası. İlk öğrenimini Bornova'da, Orta ve Lise öğrenimini Suphi Koyuncuoğlu Lisesi'nde tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nü bitirdi ve aynı üniversitede Şehir Plancılığı Bölümü'nde Kentsel Tasarım üzerine Yüksek Lisans yaptı. 2009 Mart ayından itibaren Bornova ve İzmir Büyükşehir Belediyesi  Meclis Üyesi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Komisyonu Başkanlığının yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi CHP grup sözcüsü. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Cengiz Akyıldırım 5 yıl önce

"Karakolda doğru söyler, mahkemede şaşar" tam da siyasilere, en çok da chp'lilere(chp,bilerek küçük yazılmıştır)uygun bir türkü.Seçimlere 5 kala "ceğiz, cağız..." denir;ama seçildikten sonra söylenenlerin unutulmasını bir kenara bırakın tam tersi yapılır. 12 Temmuz 2013
Bornova belediye başkanıyla görüşmem için randevu talebim oldu.Bugün 26 Ekim görüşme talebimle ilgili olumlu-olumsuz bir yanıt yok.Halkçıdır(!) ne diyelim. ayki su kullanımım 8 ton, bedeli34.95 tl.Halkçıdır(!)ne diyelim.Dikili belediye başkanı Sayın Osman Özgüven'in suyu bedava dağıtması akp tarafından engellendi chpliler yeri göğü inletti. Bu ne yaman çelişki?Şu seçtiklerimizin halka nasıl da tepeden baktıklarını,halkı azarladıklarını ben yaşadım.Bunu hiç kimseye de duyuramadım, tüm kapılar yüzüme kapandı.Geçmişte yapılan tüm katliamlara bakın kimin zamanında? chp ve chp versiyonlu hükümetler zamanında yapılmadı mı?Fetullah-İzettin projesini hayata geçirmeyi büyükşehiriniz planlamamış mı? Benim budala hemşehrim kemal kılıçdaroğlu da bu projeyi desteklemiyor mu?Cami- cemevi inşa edeceğinize öğrenci yurdu inşa etseniz olmaz mı?Daha neler... Uzatmayayım."chp karşıtı bir partiden de ondan böyle yazmış"demeyin. Tunceliliyim, emekli öğretmenim,sol cenahtayım, aziz başkanınız da dahil birçok chpli beni tanır.Bu yaşıma dek isteyerek ya da istemeyerek chp ye oy verdim, sandıklarda görev verildi.Eşim seçimlerde sokak sokak dolaştı, üyenizdi,delegenizdi.(İstifa etti elbette)Seçimlerde akp nin gelme ihtimaline de mal olsa sözümün geçtiği kişilerin tek oyu size verip oyların heba olmaması için var gücümle çalışacağım. Bu "Egenin Sesi"ne de bir çift sözüm var:İsim,gerçekten kulağa çok hoş geliyor; ama hiç de egenin sesi olmuyor, chpnin sesi dense daha gerçekçi olur.Kaç kez yazdım bu gazeteye(!) galiba ilgililere duyurmadı ki, şikayet ve sitemlerimle ilgili bana ilgililerden bir dönüş yapılmadı.KENDİNİZ ÇALIN,KENDİNİZ OYNAYIN,NE HALİNİZ VARSA GÖRÜN artık ben yokum.NOT:Buraya yazıp kaçmıyorum.Sizlerle yüz yüze de görüşmeye varım.Bornova Atatürkçü Düşünce Derneği kanalıyla bana ulaşabilirsiniz.