“ŞARKILARLA NAZIM HİKAYESİ” İSTİNYEART’TA İZLEYİCİYLE BULUŞUYOR

Çağdaş Türk şiirinin en önemli isimlerinden Nazım Hikmet Ran, ölümünün 60. Yıldönümünde şiirlerinden bestelenen şarkılarla anılıyor. “Şarkılarla Nazım Hikayesi” adlı konserde Nazım Hikmet’in şiirlerinden bestelenen şarkılar, birbirinden değerli sanatçıların sesleriyle hayat bulacak.

 

Livaneli Şarkılarından oluşan “Böyledir Bizim Sevdamız”, Barış Manço, Cem Karaca ve Tanju Okan şarkılarından oluşan “3 Büyükler” Konseri gibi eşsiz pek çok projenin fikrini ortaya koyarak hayata geçiren İzmir Opera Sanatçısı Teyfik Rodos, Şarkılarla Nazım Hikayesi Konseri için, “Yüreğimize sadakatle ve ilkelerimize yaslanarak yürümeye devam ediyoruz. Memleketimiz de, Nazım Hikmet de Bizim… Nazım Hikmet’in 60. Ölüm yıldönümünde şiirlerinden bestelenen unutulmaz şarkılarla ben Teyfik Rodos, Zeynep Halvaşi, Görkem Ezgi Yıldırım ile birlikte, Gazeteci-Yazar Barış İnce’nin anlatımı, orkestra düzenlemelerini İzmir Opera Sanatçısı Kaya Demircan’ın yaptığı konserde siz çok değerli sanatseverlerle birlikte gönlümüzü katarak seslendireceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Şarkılarla Nazım Hikayesi Konseri, 3 Haziran Cumartesi akşamı saat: 20.30’da İstinyeArt Sahnesinde.. Konserin biletleri Biletix, Bubilet, Biletinial ve İstinye gişeden temin edilebilecek. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163