"YALNIZ DEĞİLSİN KOMŞU" KARDEŞİM, ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi'nde yaşanan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki deprmler sonrası tarihinin en büyük felaketini yaşayan Türkiye'ye birçok ülkenin yanı sıra komşumuz Yunanistan'da yardım seferberliği başlatıldı.

Türkiye'ye kıyısı yakın olan Sisam, Sakız, Kos ve Midilli'de insanlar gıda ve giyecek ile tıbbi malzeme seferberliği başlatırken Çeşme'nin komşusu konumunda olan Sakız Adası da yardım için seferber oldu.

Sakız Belediye Başkanı ve Kilkise'nin duyuruları ile harekete geçen Sakızlılar Türkiye için tek yürek oldu. Sakız Adası merkezli yayın yapan 'P' Yayın Grubuna ait Politis Chios gazetesi son sayısında 'Yalnız değilsin komşu!" başlığı ile yayınlandı.

 

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Pantelis Fykaris, " Komşumuz Türkiye şu anda tarihinin en büyük felaketi ile karşı karşıya. Bizler de bu kötü günlerde destek olmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımıkz yayınlarla insanları yardım konusunda daha duyarlı olmaya çağırıyoruz. Bu haftaki gazetemizin manşeti 'Yalnız değilsin komşu! Bizler aynı denizi paylaşan insanlarız. Hem iyi güblerde hem dekötü günlerde birbirimize destek olmaya devam etmeliyiz" açıklamasında bulundu.

 

Kaynak: Denizhan Güzel- Gündem Çeşme 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163