Ankaralı kadınlar sokakta haykırdı: Ülkeyi kana boğmanıza izin vermeyeceğiz
Ankara’da kadınlar, iki askeri yakan IŞİD’i, AKP’yi ve İstanbul Galatasaray Meydanı’nda “Ölüme karşı yaşam, savaşa karşı barış” diyen kadınların gözaltına alınmasını protesto etti.

Bugün (25 Aralık) Yüksel Caddesi’nde bir araya gelen kadınlar, “Bizler buradan hakikati haykırıyoruz. Ne Saray’a işçi, ne orduya asker, ne AKP’ye çocuk doğuracağız. IŞİD-AKP tarafından çocuklarımızın katledilmesine izin vermeyeceğiz. Ve hakikati haykırıyoruz; katil IŞİD, işbirlikçi AKP. Günlerdir arkadaşlarımız bu hakikati haykırdığı için gözaltına alınıyor” dedi.

Galatasaray Meydanı’nda Halkevci Kadınlar’ın yapmaya çalıştığı basın açıklamasını okuyan kadınlar, slogan ve alkışlarla Konur Sokak’ta yürüdü.Halkevleri Kadın Sekreteri Gülşah Öztürk, iki gün önce iki askerin IŞİD tarafından işkenceyle katledildiğini hatırlatarak, “İktidarını güçlendirmeye çalışan Saray ve onun yandaş medyası bu gerçeği gizliyor. Bizler, yaşam savunucuları iki gündür her yerde bu gerçeğin üstünü örtmüyoruz, teşhir ediyoruz suçluları” dedi.
“Daha dün tecavüzcü, katil IŞİD’cileri serbest bırakanlar; kız çocukları diri diri yakıldığında bunu yalanlayıp ölümü yücelttiler”  diyerek yine gerçeklerin gizlenmeye çalışıldığına dikkat çekti.
Öztürk sözlerine şöyle devam etti: “Bizler bir kez daha söylüyoruz; bir kadın, bir çocuk, bir gencin daha katledilmesine izin vermeyeceğiz. Kadın düşmanlığına, şiddete, tecavüzlere, katliamlara karşı bir kez daha haykırıyoruz. Dün İstanbul’da haykıran ve gerçekleri haykırdıkları için, hakikati savundukları için gözaltında olan arkadaşlarımızın bıraktığı yerden bugün bir kez daha Konur Sokak’tan hakikatleri haykırıyoruz. Bizler bu ülkeyi kana boğmanıza göz yummayacağız, izin vermeyeceğiz. Tarih unutur, kadınlar asla unutmaz. Bu ülkeyi kana boğmanıza izin vermeyeceğiz.”Sendika.Org

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×