Bornova'lı Kadınlar bir arada: “Hayır cephemiz yarın zafere ulaşacaktır”
İzmir'in Bornova İlçesinde yaklaşık 100 kadının katılımıyla “Hayır” gündemli toplantı yapıldı.
CHP İlçe Başkanlığı'nda dün (28 Ocak) yapılan toplantıda, referandumda oylanacak anayasa değişikliği teklifindeki maddelerin bilinmediği belirtildi.
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan
Toplantıda ayrıca küçük ekipler kurarak sokak sokak, ev ev dolaşıp “Hayır”ı örgütleme kararı alındı.
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
“Hayır”ı anlatırken “İşsizliğe hayır”, “Köleliğe hayır” gibi sloganlarla anlatılması vurgulandı.
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar
Toplantının sonunda, Bornova  mahallelerinin sokak haritalarının çıkarılması, geçmiş yıllardaki seçim sonuçlarının incelenmesi ve basit, anlaşılır bir dille referandumla değiştirilmek istenen yasaların maddeler halinde hazırlanması kararları alındı.
CHP Bornova Kadın Kolu Başkanı Serap Balcı “Bizler Okullarda idam ipleriyle poz veren çocuklar değil, iyiliğe ve güzelliğe kafa yoran çocuklar yetiştirmek istiyoruz. Açtığımız gazete sayfalarında katledilen kadınları değil, yaşamı haykıran kadınları görmek istiyoruz.  Başkanlık Referandumu, Türkiye’de verilecek tarihsel hesaplaşma öncesindeki son duraktır. Biz Cumhuriyet kadınları olarak Bornova’da ve her yerde demokratik, laik ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkacağız. Bugünden itibaren gündüz gece, tüm Bornova'da “Hayır” cephesinin güçlenmesi ve çoğalması için adımlarımızı hızlandırıyoruz. Bu gün katılan arkadaşlarımızla daha da büyüyecek olan hayır cephemiz yarın katılacaklarla zafere ulaşacaktır” diye  konuşan Balcı "Ustanın dediği gibi “Biz kaybedersek kalkar yeniden deneriz; diktatörler kaybederse, bu onların sonu olur.” Elbirliğiyle davranacağız, “O” kaybedecek “Biz” Kazanacağız." diyerek sözlerini bitirdi. Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×