CHP'li Kadınlar Hayırlı Gelecek için Hayırlı Yolculuğa çıktılar

"Özgürlüğü savunanların direnme gücü,

Zulmedenlerin gücünden daha fazladır.

Eğer;

Özgürlüğü savunan örgütlü kadın gücü ise,

Zulmedenler bir gün mutlaka kaybedecektir.

El ele...Yürek yüreğe...

Çıktığımız, Barış, Özgürlük ve Demokrasi Yolunda..."

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse hayırlı bir gelecek için Hayırlı yolculuk diyerek Hayır'ı örgütlemek için düştü yollara. 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Erzincan, Tunceli, Elazığ ve Malatya il ve ilçelerinde ev ev çalışmalarını sürdüren Köse'ye CHP
 ana kademe İl Başkanlarının yanı sıra Kadın Kolları İl ve İlçe Başkanları ile Kadın Kolları MYK Üyeleri Nezahat Özen Karslı ve Perihan Yardımcı'da eşlik etti. 
Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
"Demokratik bir Türkiye için, kadınlarımızın hak ve özgürlüklerini, kazanımlarını korumak için ev ev dolaşıyoruz. Ülkenin geleceğinde Kadınların Sağduyusu galip gelecek." diye konuşan Köse "Bu ülke de 80 milyon seçmen var, bu sayıdaki seçmenin her biri sandığa gitmeli ve kararını belirtmelidir. Demokrasi ve özgürlükten yana olan her vatandaşın bu ülkeye olan borcudur Bu anayasaya Hayır demek. Bunun için düştük yollara." 

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse "Vatandaşlarımızın Sandığa giderken ellerini vicdanlarına koyarak oy kullanmalarını bekliyorum. Çünkü bu seçim bir parti seçimi değil. Bu seçimde geleceğimizi oylayacağız. Onun için çok önemli bir seçim. Bu anlamda halkımıza ve kadınlarımıza inanıyor ve güveniyorum. Karanlığa inat gökkuşağı bahçelerine ulaşmak ve umudu büyütmek adına bizler buna ‘hayır’ demeliyiz" dedi.
Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Lise öğrencisi kızın minibüste başörtüsü nedeniyle darp ettiği iddialarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Köse, "Başörtülü bir kadına saldırı oldu. Genel başkanımız gitti, bizzat evinde ziyaret etti. Nereden gelirse gelsin kadına yönelik şiddetin her türlüsüne biz karşıyız. CHP’nin hiçbir insanın kıyafetiyle ilgili bir sorunu yok. Herkes özgür bir şekilde nasıl giyinmek ve yaşamak istiyorsa CHP’nin saygısı vardır" diye konuştu.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Köse Elazığ'da
Değişik parti ve gruplardan kadın temsilcilerle de görüşen Fatma Köse ; "Bizim gibi düşünmeyebilirler, bizim gibi yaşamayabilirler yaşadığımız bu topraklarda üst sınırımız insan olduğu zaman, bütün değerlere saygı duymayı öğrendiğiniz zaman BARIŞ gelecek.  Farklı görüşten kadın arkadaşlarımızla süreci nasıl ortak yürütebilirizi konuşuyoruz" diye konuştu.
“Bu ülkede hukukun, demokrasinin bittiğini hepiniz görüyorsunuz. Bu anlamda bize çok iş düşüyor. Bu referandum çalışması bir parti çalışması değil. Ülkesine yönelik vicdanı, endişesi olan tüm insanların duyarlı olması gerektiğine inanıyorum. Bu, ülkeye sahip çıkma meselesi. Ülkenin birliğine, dirliğine ve rejimine, Cumhuriyete sahip çıkma meselesi. Onun için biz haklıyız.
Bu ülke kolay kazanılmadı. Bizler bu ülkeye sahip çıkmak zorundayız. ‘Hayır’ı en güçlü sesimizle ve gülüşlerimizle çoğaltmak, baskılarına karşı, ‘yeter, biz de varız, buradayız’ demek için anayasa değişikliğine ‘hayır’ diyoruz. Bu davada biz haklıyız ve biz kazanacağız.
Anayasalar toplumsal uzlaşma ve mutabakat metinleridir. Getirmek istedikleri anayasanın demokratik meşruiyeti yoktur. Hiçbir anayasal kurumun ve halkımızın görüşü alınmaksızın yapılmak istenen anayasa değişikliği halkımızın bir talebi olarak ortaya çıkmamıştır.
Dolayısıyla Türk toplumu bu getirilmek istenen sistemde daha fazla kutuplaşacaktır. Bu anayasa değişikliği henüz teklif aşamasında bile toplumu birleştirmek yerine ayrıştırıp bölmeye başlamıştır. Bu tartışmayı mevcut cumhurbaşkanı bağlamında yapmak yanlış olur.
Yeni anayasa ile ülkenin tek kişi tarafından yönetileceğini iddia eden Köse, anayasa değişikliğinin halk tarafından yeterince tartışılmadığını bildirdi.
Köse, meselenin bir parti meselesi olmadığını, ülkenin ve çocukların geleceğinin söz konusu olduğuna değinerek, şu görüşlere yer verdi: “Meselemiz memleket meselesidir. Bu memleket hepimizin. Bu sorun sadece CHP’nin sorunu da değildir. Bu sistemin kendisi sakattır. Bizler başkan CHP’li birisi olsa da karşıyız. İster kendini ülkücü, ister milliyetçi, ister devrimci, ister muhafazakar, ister dindar tanımla nasıl tanımlarsan tanımla. Çocuklarımızın, ülkemizin geleceğinin oylanacağını düşünün. Kırmadan, dökmeden, ideolojik tartışmalara girmeden meseleyi sen ben kavgasına getirmeden yapacağımız ‘Hayır’ kampanyası bu gidişatı tersine çevirebilir. Herkesin huzur içinde yaşayacağı, kimsenin kimseye üstünlük taslamayacağı yeni bir anayasa yazabiliriz.”
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×