“Eşitsiz aşka da hayata da #Hayır” diyen kadınlar 14 Şubat’ta eylemde
 “Tek başına olmaz #hayır, 8 Mart’a doğru kadınlar birlikte güçlü!” diyerek yola çıkan kadınlar 14 Şubat’ta hayatları için eşitlik istiyor. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde eşitsizlik ve baskıyı örtmek adına alınan hediyeler, verilen sözler ve şaşalı kutlamalar değil dayanışma, özgürlük ve eşitliğe ihtiyacı olan kadınlar 19.30’da Beşiktaş Meydanı’nda buluşuyor.

Kadınların 14 Şubat çağrısı:

Eşitsiz Aşka da, Hayata da #HAYIR

“Tek başına olmaz #hayır, 8 Mart’a doğru kadınlar birlikte güçlü!” diyerek Şubat boyunca kampanya yapmak için yola çıktık. Her yanımızda gittikçe büyüyen, sokaktan meclise her yeri kaplayan erkeklik hali ve anayasa referandumuyla birlikte ülkenin içinde bulunduğu bu karışık dönemde; yan yana olacağımız, hayatlarımıza, seçimlerimize, farklılıklarımıza sahip çıkacağımız bir sürece adım atıyoruz.

Bu hal içindeyken “14 Şubat Sevgililer Günü” yaklaşıyor. Eşitliğin olmadığı aşka da eşitsizlik üzerine kurulan hayata da #hayır diyerek bu 14 Şubat’ta, en büyük zenginliğimiz olan kadın dayanışmasıyla sokakları şenlendiriyoruz. Çünkü şiddetle, zorla, baskıyla, dayatmalarla bir dahası olmayan hayatlarımızın işgal edildiği bir dünyaya isyanımız var. İlişkilerin tüketimle, alışverişle bir tutulduğu, eşit haklarımızın tanınmadığı bir hayata itirazımız var. Biz, eşitsizlik ve baskıyı örtmek adına alınan hediyeler, verilen sözler ve şaşalı kutlamalarla değil dayanışmayla, özgürlüklerle, eşitlikle çoğalıyoruz. İstersek yalnız kalıyor yalnızlığımızı seviyoruz. İstersek de seçtiğimiz insanlarla hayat kuruyoruz. Ve biliyoruz ki; eşitsiz aşka ve eşitsiz hayata olan isyanımızla, #hayır’larımızla çok ama çok güzeliz!

Tek başına olmaz, #hayır; 8 Mart’a doğru KADINLAR BİRLİKTE GÜÇLÜ kampanya grubu

Sendika.Org

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×