1.Uluslararası İzmir Piyano Festivali başlıyor

1.Uluslararası İzmir Piyano Festivali başlıyor

 

Ege Kültür Platformu Derneği öncülüğünde gerçekleştirilecek olan 1.Uluslararası Piyano Festivali 3 – 4 Ekim tarihlerinde Karşıyaka Hikmet Şimşek Sanat Merkezi ve İsmet İnönü Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek.Karşıyaka Kent Balık restoranda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına İzmir basını ilgli gösterdi.Ege Kültür Platformu Dernek Başkanı Gazeteci Yazar Okan Yüksel şunları söyledi;

‘En kısa yazı ve en güzel konuşma en kısa konuşmadır. Ben en zorunu seçerek kısa bir konuşma yapacağım. Her konuşmamda olduğu gibi Merhaba diyerek başlamak istiyorum. Bizler Ege Kültür Platformu Derneği olarak 1.Uluslararası İzmir Piyana Festivali için Nilüfer Güzel’in yanında olmayı Öncelikle görev ve ödev olarak gördük sonrasında büyük bir onur.’ dedi.

 

Okan Yüksel’in bu kısa konuşmasının ardından söz alan Nilüfer Güzel şunları söyledi; 

‘Bizlere destek olduğunuz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sponsoru bol olan bir proje. Bu üçüncü umuda yolculuk serüvenimiz. Daha önceki konserlerde toplanan gelirle, bir hastanenin onkoloji servisine cihaz alınmış; diğer konserimizde de bir kütüphane oluşturmuştuk.

Bu kez notlara ormanlarımız için yankılanacak. Her fidan bir ağaç, her çocuk bir umut olacak. Festivalin tüm geliri ‘Ege Orman Vakfı’na bağışlanarak, İzmir’in daha yeşil olması sağlanacak. Herkesin yüreğinde yara olan orman yangınlarına müzik ile, piyano ile su vermek, fidan olmak, ormanlara karşı duyarlılığı artırabilmek amacıyla düzenleyeceğimiz festivale ülkemizden ve dünyadan 17 başarılı piyano öğrencisi davet edildi. Konuk piyanitsler Rüya Taner ve Iraz Yıldız’da yer alacak. Bu proje, tamamen gönüllüler ordusuyla Ege Kültür Platformu Derneği Başkanı Okan Yüksel öncülüğünde gerçekleşiyor.

03 Ekim Perşembe Karşıyaka Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde, 04 Ekim Cuma İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek festivale tüm İzmirliler ve müzikseverleri bekliyoruz.

Umudumuzu paylaşan bize destek olan başta Karşıyaka Belediye Başkanı Dr.Cemil Tugay ve tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz.

Güzel konuşmasına Nazım Hikmet’in dizeleriyle son verdi;

‘Sabahın sahibi vardır.

Gün daima bulutta kalmaz.

Herhal ilerdedir yaşanacak günlerin en güzelleri.’

 dedi.
Haber: Doğan Prepol

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163