33. Uluslararası İzmir Festivali’nde unutulmaz Flamenko Gecesi

 Günümüzün en iyi Flamenko Topluluklarından biri olduğunu gösterinin her sahnesinde tekrar tekrar kanıtlayan De Sangre Y RazaFlamencoCompany, Juan Manuel Prieto’nun koreografisiyle hafızalardan silinmeyecek bir Carmen sahneledi.

         Fransız besteci Georges Bizet'nin konusunuProsper Mérimée'in Carmen adlı kısa romanından alan dört perdelik operasına konu olan Carmen efsanesi33. Uluslararası İzmir Festivali’nde özüne döndü. Müzikleri; Georges Bizet, Daniel Yagüe,JoséNieto, Juan Amaya, JoséGalván,  RamónPerelló, ve Ródenas’a,koreografisiJuan Manuel Prieto’ya ait eserde Carmen’iAlmudenaRoca, Don José’yi eserin koreografıJuan Manuel Prieto, Boğa Güreşcisi’niAlejandroCerdâ canlandırdı. Şarkıcı Esther Lora Romero en az dansçılar kadar ilgi topladı.Toplam 2 saat süren gösteriden sonra bütün salonun ayakta alkışladığı ekip dans gösterilerinde sık rastlanmayan şekilde bis yaptı son sahneyi tekrar oynadı.

33. Uluslararası İzmir Festivali 11 Haziran 2019 Salı günü AASSM’de yapılacak “Aşkın ve Tutkunun Müziği Fado – Ana Lains” Konseri ile devam edecek.

.

Anahtar Kelimeler
Flamenko
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163