Art İstasyon Grubu’ndan “Yaza Merhaba” sergisine görkemli açılışİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 4-11 Haziran tarihleri arasında Art İstasyon Grubu’nun 3. Yaza Merhaba Sergisi düzenleniyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından kent yaşamına yeniden kazandırılan Tarihi Bıçakçı Han, küratörlüğünü sanatçı ve İzmir Suluboya Ressamları Derneği Başkanı Mona Muzo’nun yaptığı, çoğu Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü akademisyen ve mezunlarından oluşan 54 sanatçının eserlerine ev sahipliği yapıyor. Resim, heykel, grafik baskı, suluboya ve seramik disiplinlerinden oluşan karma sergi hafta içi 09.00-17.30 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

 

Açılışta bir konuşma yapan İzmir Suluboya Ressamları Dernek başkanı ve sergi Küratörü Mona Muzo özetle şunları söyledi;

'Art İstasyon Plastik Sanatlar Grubu olarak, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Kültür Sanat Dairesi Başkanlığı’na, 3. Karma sergimizi bu tarihi yaşanmışlık dolu, eşsiz mekânda açmamızı sağladıkları ve bizlerden özverili desteklerini esirgemedikleri için çok teşekkür ediyoruz.

Ayrıca Tarihi Bıçakçı Han’ın kent yaşamına yeniden kazandırılmasının mutluluğunu bize yaşattıkları için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer’e İzmirliler olarak da minnettarız.

İstanbul tekelinin haricinde Türk Sanat Tarihinde İzmir’den çıkan bir grup olarak adımızı yazdırmak en büyük amacımızdır. Bu bakımdan grubumuzu oluşturan, sergilenen eserlerin sanatçılarını gönülden kutluyor, kendilerine sanat adına teşekkür ediyorum. Sizlerin varlığı ve birlikteliğimiz benim için cevher değerindedir.

Ulu önderimiz ATATÜRK “Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki fennin gerektirdiği şeyleri yapmaz; itiraf etmeli ki, o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.” Sözleri ile biz sanatçılara en büyük desteği vermiş ve ilerleyeceğimiz yolu zaten göstermiştir.' dedi Sergiye katılan sanatçılara sertifika verildi. Sergiyi gezenlere aynı zamanda müzik dinletisi de eşlik etti.

Haber: Doğan Prepol Poroviç

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163