Beşikçi’ye şükran plaketi

İzmir Turist Rehberleri Odası (İZRO) Başkanı Macit Şaşzade, Beşikçi’nin 25 yıldır tarihi dokunun tanıtımına çok büyük katkılar sağladığını ve karşılığında hiçbir maddi beklentisinin olmadığını söyledi. Beşikçi’nin adının tarihi Basmane semti ile anıldığını hatırlatan İZRO Başkanı Şaşzade,  “ İzmir’e şehrimize katkı veren,  tarihi canlandıran konuşturan, çok şeyi hak ettiğine  inandığımız Orhan Beşikçi çok değerli bir arkadaşımız. Ona katkı vermek istedik, elimizden gelen budur, şükran plaketiyle, emek verdiği,  tanıtımına çok büyük katkılar sağladığı Anafartalar Caddesi’nin bu önemli merkezinde adı yaşayacak” dedi.

Kent gözlemcisi, yazar Orhan Beşikçi,” Benim için çok büyük bir sürpriz oldu, çünkü hiç karşılık beklemeden yapılan bir çalışma çok mutlu oldum. İzmir Turist Rehberleri Odası’nın böyle bir etkinliği üstlenmesi ve düzenlemesi çok önemli, kendilerine teşekkür ediyorum. İZRO ile birlikte bu kentin tarihi dokusunun korunması adına yapılacak o kadar çok şey var ki. İZRO’nun bu tarihi değerleri keşfetmesi ve sahip çıkması çok anlamlı” diye konuştu.

Düzenlenen etkinliğe, İzmir Otel Pansiyon ve İşçileri Odası Başkanı Mehmet Gönen,  İZRO üyesi rehberler, eşi ressam Gülay Beşikçi ve yakın dostları katıldı. Törene katılanlar daha sonra Konak Belediyesi Basmane Nebahat Tabat Semt Merkezi’nde ağırlandı.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163