Boşnak Yazar Ağanoğlu'na, ESKADER'den Ödül

ESKADER’den, Ağanoğlu’na ‘Araştırma-İnceleme’ dalında ödül

 

Edebiyat dünyasının önemli kuruluşlarından bir tanesi olan Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) tarafından her yıl verilen "ESKADER Kültür Sanat Ödülleri" ni 2019 yılında kimlerin aldığı açıklandı. Boşnak Yazar H.Yıldırım Ağanoğlu’na ‘araştırma-inceleme’ dalında ödül aldı.

 

17 dalda 19 isim ödüle layık görülürken, ödüllerden bir tanesi de Boşnak Araştırmacı Yazar H.Yıldırım Ağanoğlu’nun, "Farklı alanlarda değerlendirilen yazılı eserler arasında bu yıl "araştırma-inceleme" kategorisinde Balkanlar hakkında geniş çaplı bir inceleme eseri olan "Stuga Ohri Benim Vatanım" adlı eseri ile ödüle layık görüldü..."

 

H.Yıldırım Ağanoğlu ödülle ilgili şunları söyledi;

‘(ESKADER) Edebiyat Sanat Kültür Araştırmaları Derneği'nin 2019 yılı ödülleri kapsamında ödüle layık görüldüm. Müteşekkirim.

5 yıl süren araştırma sürecinde 3 cilt kitap ortaya çıktı. Yorulduk ama güzel dostluklar kurdum, güzel insanlar tanıdım. Bu çalışmanın her şeye değdiğine inanıyorum, verilen emeğin karşılığı olark böyle bir ödüle layık görülmek beni ayrıca mutlu etti.’ dedi

 İZ yayıncılık’tan çıkan kitabıta,

Türk Arnavut Makedon, struga ve Ohrililer le ilerle konuşulmuş onların yüreklerine dokunulmaya çalışılmış. Balkanlı olan olmayan herkes kendi memleketinden izlere rastlayacak bu kitapta. sanki kendi tanıdıklarıyla röportajlar yapılmışçasına, hepimizin tanıdığı birileri ile görüşülmüş gibi.

 

 

Ödül töreninin 5 Nisan 2020'de Zeytinburnu Kültür Merkezi'nde yapılacağı açıklandı.


Haber:Doğan Prepol

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163