CUMHURİYETİMİZE 100. YIL HEDİYESİ İZMİR’DEN “PAYİDAR”

Müzisyenin düzenlemesiyle, Exelixi stüdyolarında kaydedilen ve ses mühendisliği İzmir Müzik Akademisi 4962 stüdyolarında Mehmet Ali Özbekli tarafından yapılan eser, tam 100. Yılında, 29 Ekim 2023 tarihi itibariyle Exelixi Proud Actions etiketiyle tüm dünyada dinleyici ile buluştu.

 

7’DEN 70’E HERKES İÇİN!

Ateşler yönetiminde, 83 yaşındaki Duyal’a eşlik eden İzmir Atatürk Korosu vokalleri inanılmaz büyük bir heyecan içinde olduklarını belirtirken, yıllar boyu gelecek kuşaklara miras olarak aktarılmak istenen ve 7’den 70’e herkesin eşlik edebilmesi için tasarlanan marş niteliğindeki bu müzikal çalışma için stüdyoya giren emekli öğretmen “Bu muhteşem çocuklarımız bir hayalimi gerçekleştirdi. Umarım halkımız cumhuriyetimizin 100. Yaşında marşımızı benimser, beğenir, sever, paylaşır, dilden dile dolaşır.” dedi.

 

Fotoğrafına, Duygu Güngör’ün can verdiği “Pâyidar”,  kapağında Çanakkale Savaşı dönemine ait, asker üniformaları ve bayrak diken bir dikiş makinası ve döneme ait kumaştan bir Türk Bayrağı taşıyor.

 

Paylaşıldığı gün itibariyle çok sevilen, dilden dile dolaşan ve birkaç seferde akılda kalıcılığı hemen fark edilen marşın sözleri ise şöyle;

 

Cumhuriyet yüz yaşında, Bir taçtır gençliğin başında,

Vatan toprağının taşında, Bir meşaledir Cumhuriyet!

Atamız’dan bize emanet, Vazgeçmeyiz, kopsa da kıyamet,

Elimizdeki en büyük nimet, Bir meşaledir Cumhuriyet.

Aydınlanır dünya şavkında, Bir millet uyanır aşkında,

Uygarlık sellenir taşkında, Bir meşaledir Cumhuriyet! 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163