banner183

DANSLARIN SENTEZİ OLTEN FİLARMONİ ORKESTRASI İLE BULUŞUYOR

Olten Sanat Vakfı klasik müziği sevdirmek amacıyla sanatseverlere çok özel bir konser sunuyor. İzmir devlet Opera ve Balesi Dansçıları’nın Olten filarmoni Orkestrası ile birlikte aynı sahnede yer alacağı dansların sentezinden oluşan konserde sanatseverlere, klasik baleden, Latin danslarına, modern danstan, halk danslarına kadar çok geniş bir yelpaze sunuluyor. Bu renkli konserin şefliğini ise Tulio Gagliardo Varas, kareografisini Burcu Sürmeli Borovalı ve bale koordinatörlüğünü de Tolga İyiuyurlar üstleniyor.

 

50 kişilik Olten Filarmoni Orkestrası’nın seslendireceği parçalara İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin 12 dansçısının eşlik edeceği konserde, sahnede aynı anda hem dans hem de filarmoni orkestrasının bulunmasının bu projeyi çok özel kıldığını ifade eden Olten Sanat Vakfı İcra Kurulu Başkanı Fatma Olten, “1 ve 2 Haziran tarihlerindeki bu çok özel konserde batıdan doğuya çeşitli müzikleri ve dansları bale sanatçılarının yorumlarıyla izleyeceğiz. Klasik batı danslarından Liber Tangoya, Halk Oyunlarından Türk Halk Danslarına kadar uzanan dansları çok sesli müziğin orjinaline sağdık kalınarak uyarlanmasıyla oluşan konsere tüm sanat severleri davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 


Olten Filarmoni Orkestrası eşlindeki dansların sentezi’nden oluşan “Sentez” isimli gösteri 1 ve 2 Haziran 2022 tarihlerinde İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde olacak.
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163