Folkart Gallery iki usta sanatçıyı Gece Sirenleri' sergisinde ağırlıyor

 Folkart Gallery iki usta sanatçıyı

'Gece Sirenleri' sergisinde ağırlıyor...

Kalem ve fırçanın eşsiz buluşması, usta sanatçılar Selim İleri ve Ali Kotan ile Folkart Gallery’de, özel bir sergide gerçekleşiyor. Türk edebiyatının usta ve önde gelen ismi Selim İleri’ nin fırtınalı düzyazı serüveni, Türk resminin usta ressamı Ali Kotan’ ın fırçasıyla, tablolara dönüştü.
Usta sanatçılar Selim İleri ve Ali Kotan ile Folkart Gallery' de bu akşam açılışı yapılan ve ben Esat Erçetingöz, Kardeşim Cem Seyhun Ünbay ve sevgili dostum Ayşegül İnceoğlu'nun da tanıklık ettiği özel bir sergide bir araya geldi. İki büyük sanatçının birbirlerinin eserlerinden ilham alarak Folkart Gallery için, üç yıl önce hazırlamaya başladığı sergi, bu akşam düzenlenen muhteşem bir açılış töreni ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergi, ‘iyi ve güzelden yana imge ve harflerin tanıklığından’ oluşuyor.

Karşılıklı ilham

Serginin en değerli özelliklerinden biri, Ali Kotan’ın Selim İleri’nin metinlerinden; Selim İleri’nin de Ali Kotan’ın resimlerinden ilham alarak, karşılıklı etkilenmeyle yarattıkları ortak eserler.

Tamamen bir Folkart Gallery prodüksiyonu olarak, Proje Direktörü Fahri Özdemir tarafından çalışmaları yaklaşık 3 yıl önce başlatılan “GECE SİRENLERİ” adlı sergide, sanatın farklı disiplinlerinde üretimde bulunan Selim İleri ve Ali Kotan’ın birbirlerinin eserlerine yönelik betimlemeleri yer alıyor. ‘Gece Sirenleri’ isimli sergi, Ücretsiz ziyaret edilebilecek ve serginin 19 Ocak 2020 tarihine kadar açık kalacak. Sergi Pazartesi günleri hariç haftanın 6 günü ziyaret edilebilecek.

Anahtar Kelimeler
Folkart Galeri
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163