İGC VE TOBAV’dan Sanata Evet

İGC VE TOBAV’dan Sanata Evet 


İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) ve TOBAV  iş birliği ikinci konseri tarihi Aya Vukla Kilisesi (Aziz Vukalos Kilisesi ) ‘nde gerçekleşti.

Ensemble Cellisimo topluluğunun Sanata Evet Konseri’ nde buluşan çok sayıda sanatsever gecenin bitiminde sanatçıları ayakta alkışladı.

 

TOBAV’da yetişerek konservatuvarı kazanan öğrencilerin de yer aldığı topluluk, konserde Villa – Lobos , Shubert , Faure ; Piazzola gibi bestecilerin eserlerini seslendirdi.

 

Konserin ardından sanatçıları ve TOBAV İzmir Şube Başkanı Hale Gökalpsezer’i, kutlayarak bir konuşma yapan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen , “ Bu olağanüstü atmosferde TOBAV ile böylesi bir etkinlikte bir araya gelmek mutluluk verici. Burada böyle bir iş birliğinin ne kadar doğru olduğu bir kez daha anladım. Asıl amacımız bu etkileyici mekanda bu nitelikte konserlerde sanatseverlerle her ay bir etkinlikte buluşmaktır. Sanat yaşamın her anında önemli besin kaynağımız. Geceye emek veren herkese teşekkür ediyoruz. “ dedi. 

 

Kutu : DEÜ Devlet Konservatuvarı öğretim görevlisi viyolonsel sanatçısı Doç. Can Elbi koordinatörlüğünde kurulan dokuz çellodan oluşan “ Ensemble Cellisimo “ , konservatuvarda okuyan yetenekli öğrencileri desteklemek , sahne deneyimlerini artırmak ayrıca kent kültürüne sanat farkındalığı yaratmak amacıyla  TOBAV Genç Projesi’ni sürdürüyor.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163