İzmir, sanatçı gözünden tuvale yansıyacak

Gazete Durum'dan Semra İğtaç'ın haberine göre,İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Suluboya Ressamları Derneği ile birlikte "İzmir ve İzmir’in kültürel değerleri" konulu ulusal resim yarışması düzenliyor. Sanatçıların İzmir’i resim sanatıyla yansıtması, yorumlaması ve sanatsal bir farkındalık yaratılması amacıyla organize edilen yarışmaya katılarak ödül aldığı eserleri 29 Ekim'de sergilenecek.


 


İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı, Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğü’nce ve İZELMAN AŞ ve İzmir Suluboya Ressamları Derneği ile birlikte, İzmir ve İzmir’in kültürel değerlerini sanatçıların resim sanat dalı ile birleştirerek, sanatçıların gözünden İzmir ve İzmir’in kültürel değerlerini görmek, sanatsal bir farkındalık yaratmak amacıyla resim yarışması düzenliyor.

 Yarışmaya son başvuru tarihi 30 Eylül

İzmir Suluboya Ressamları Derneği Başkanı Mona Muzo (Muzaffer Bektaş) GAZETE DURUM'a ulusal resim yarışması hakkında bilgi verdi. İzmir ve İzmir’in kültürel değerleriyle ilgili sanatsal bir farkındalık yaratmak amacıyla organize edilen yarışmaya tüm sanatçıların davetli olduğunu belirten Mona Muzo, şunları söyledi:

"Sulu boya, pentür (akrilik yağlıboya) ve özgün baskı resim olarak 3 kategoride gerçekleştirilecek yarışma, 18 yaşını doldurmuş sanatçıların katılımına açık. Yarışmaya 30 Eylül'e kadar başvuru yapılabilecek. Sonuçlar 14 Ekim'de açıklanacak ve resimler 29 Ekim'de sergilenecek. Sanatçılar daha önce herhangi bir yerde sergilenmemiş ve ödül almamış özgün çalışmalarıyla yarışmaya katılabilecek. Yarışmaya katılacak eserler, yağlı boya akrilik dalında kısa kenarı 50 santimden küçük, uzun kenarı ise 150 santimden büyük olmamalı. Sulu boya ve özgün baskı resim dalında eserlerin kısa kenarı 35 santimden küçük, uzun kenarı ise 100 santimden büyük olmamalı. Yarışma şartnamesine www.izelman.com.tr adresinden ulaşılabilir."


Kaynak: Gazete Durum

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163