İZMİRLİ RESSAM ÖZTÜRK,  MISIR’DA ÜNİVERSİTEDE TEZ KONUSU OLDU

İZMİRLİ RESSAM ÖZTÜRK,  MISIR’DA ÜNİVERSİTEDE TEZ KONUSU OLDU

 

İzmir Karşıyaka’da yaşamını sürdürüp eserleriyle uluslararası pek çok projede yer alan ressam Fatma Elvin Öztürk,  Mısır’da bir üniversitede tez konusu oldu. Mısır’ın en önemli üniversitelerinden olan İskenderiye Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde hazırlanan tezde, sanatçı Öztürk’ün eserleri ve sanat anlayışı anlatıldı.


 

Prof. Dr. Walid Janin önderliğinde Omar Abdelaziz Senada  tarafından hazırlanan tez ile üniversite literatürüne adı yazılan sanatçı Fatma Elvin Öztürk “ Çalışmalarımın uluslar arası alanda takdir görmesinden gurur duydum. Anadolu’nun kültür birikiminden besleniyor, hayallerimi resimlerime yansıtıyorum. Katıldığım pek çok sergide resimlerimle ilgili övgüler aldım. Ancak bir üniversitede tez konusu olmam beni gururlandırdı. ” dedi. 

Sanatçı Öztürk, resimlerinde kendi geliştirdiği Alfeom tekniği ile “ Kumsal Yansımalar” ve “ Tılsım” dizilerinde sembollerin mistik akışlarını yansıtmaktadır. İzmir doğumlu olan sanatçı küçük yaşta annesi Ressam Nüket Bağra’dan aldığı ilk dersler ile başladığı sanat yaşamını yurt içi ve yut dışı eğitimlerle sürdürdü.    

 

Fatma Elvin Öztürk ‘ün sanat birikimi:

 

“ Ulusal ve uluslararası  27 kişisel, 150’ye yakın da karma  sergi açan sanatçı, İtalya Floransa, Dubai Art Bianeli’ne özel konuk olarak katıldı. 2011 yılında İtalya’da yapılan yarışmada üçüncü oldu. 2015-2018 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nde birçok eyaletinde açılan “Çanakkale 100. Yıl” sergilerinin küratörlüğünü yaptı. Eserleri İtalya, Maceristan, Bahreyn, Kosova, Arnavutluk, Mısır, ABD, Almanya, Makedonya ve Karadağ’da galerilerde sergilenmektedir. Sanatçı 2019 Art Antakya Sanat Fuarı Danışma Kurulu üyeliği yapmaktadır.  Sanatçı ayrıca çocuk kitapları için de çizimler yapmaktadır. Sanatçının 5 adet yayınlanmış kitabı bulunmaktadır. 

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163