Konya Meram'da bir Masal Parkı; "80 Günde Devrialem"Her yaş grubuna hitap etme hedefiyle 2014'te kurulan park, her yıl yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.

Park, geniş ve açık alanı ile dışarıda vakit geçirmek isteyenlere uygun ortam sunuyor.Benim de Konya gezisi sırasında Kelebekler Vadisi'nden sonra en beğendiğim yerlerden birisi oldu park.

Bir yandan kültürel mirasımız olan camiler, saraylar, köprüler gibi birçok paha biçilmez eserin birebir kopyaları küçük ölçekte sunulurken, diğer yandan da dinazorların, çocuk öyküleri kahramanarının, korsan gemilerinin içine sokuyor insanı.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, açık alana kurulu parkın özellikleri ile Türkiye'de özel bir konumu bulunduğunu belirtti.   "Çocukların dışarı çıkmak için kısıtlı zamanları var.Dar bir zaman diliminde geniş ve açık alanıyla rahatça gezilecek bir mekana sahibiz. Daha büyük parklar Türkiye'de var ancak Türkiye'de bu özelliklere sahip başka park yok. Salgının etkilerinden biraz daha kurtulmak, eğlenerek öğrenmek ve de güzel vakit geçirmek için park son derece uygun bir yer. "Parkın en önemli ziyaretçi grubunun öğrenciler olduğuna dikkati çeken Kavuş, "Buranın ortalama ziyaretçi sayısı 250 bin civarında.

Park, hem büyüklerin hem de küçüklerin sosyal mesafeye uygun olarak vakit geçirebilecekleri nadide alanlardan bir tanesi." diyor.

Vallahi Konya'ya yolu düşenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biri, hele hele çocuklarınız veya torunlarınızla birlikte geziyorsanız  tavsiye ederim. 

Haber ve fotoğraflar: Esat Erçetingöz 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163