Sanat Fabrikası'nda Ayrılık

11 sene önce kurdukları Sanat Fabrikası'na bu sene yeni seçilen yönetimle tekrar geri dönen ve "Sanat Kurulu" olarak, yapılacak işler, eğitim faaliyetleri ve kültürel politikasından sorumlu olan üç kurucu yeni yönetimin iki çıkmış oyunla birlikte eğitimleri de kaldırmalarından ve eğitimsizler ile yol alarak temel tiyatro ve oyunculuk eğitimi bile almamış olanların sahnede olmasına zaten tepki duyduklarını, bunun yanında fuaye diye bilinen tiyatronun en önemli alanının illegal yolla alkollü meyhane gibi bir ortama  çevrilmesinin yönetmeliğe ve dernekler masasına göre suç olduğunu bildirmelerine rağmen, önemsemeden bu yolla devam etmelerine bir anlam veremediklerini, kuruluş amacının sanat eğitimiyle bir ekol yaratmak  ve ülke gündemine dair dertleri olan işleri yapmak olduğunu belirtirken, bu seneki oyunun kimseye ses olmadığını, ses olan oyunlarında kaldırıldığını ifade ettiler.

 


"Kuruluş amacımızın dışına çıkıldı, 11 sene önceki attığımız tohumların bir anlamı kalmadı. O nedenle manevi bağımızın da bir anlamı yok , ismimizin Sanat Fabrikası ile anılmasına da gerek yok" dediler.


Yavuz İmsel Almanya'da kurmuş olduğu Sanat Fabrikası ile devam ederken, Ayvalık Belediye Tiyatrosu'na da destek oluyor ve Almanya'da Misafir Bavul adlı oyunun 1 Nisan'da yapacağı prömiyere hazırladığını belirtti.

 


Erkan Cılak yazıp yönettiği Hakan Urul'un da oyuncu olarak bulunduğu Neyzen Ya Yaşıyorsa oyunu ise Ayvalık'ta 6 Mayıs'ta perde diyecek olan oyunun kitap basımı da tamamlanmış durumda.


3 kurucu
  "yolumuza bildiğimiz doğrularla yürüyeceğiz, elbet üçümüz  beraberiz. Sadece Sanat Fabrikası'ndan ayrıldık, yolları açık olsun" dediler. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163